LAJMI I FUNDIT:

Festa e golit të vonshëm gati ishte fatale për tifozët e Deportivo La Corunas, shpëtuan mrekullisht pas shembjes së tribunës

Festa e golit të vonshëm gati ishte fatale për tifozët e Deportivo La Corunas, shpëtuan mrekullisht pas shembjes së tribunës

Një grup tifozësh të skuadrës spanjolle, Deportivo La Coruna, i shpëtuan mrekullisht vdekjen pasi festa e një gol të vonshëm ishte gati fatale për ta.

Alberto Quiles shënoi një gol në fitoren e vonshme 0-1 për Deportivos në Zamora të mërkurën mbrëma.

Megjithatë, goli dhe fitorja e La Corunas mund të ishte fatale dhe e kobshme për tifozët e skuadrës mysafire.

Ndërsa tifozët festonin si të ‘çmendur’, një pengesë në pjesën e përparme të tribunës u shemb papritur.

Dy rreshtat e parë të tifozëve, të cilët përfshinin gra dhe fëmijë, u rrëzuan në tokë nga një largësi jo edhe aq e vogël.

Megjithatë, për mrekullinë e të gjithëve, askush nuk vdiq në incident dhe vetëm pesë nga ta pësuan lëndime dhe u dërguan në spital.

Njëri nga ata që u rrëzua pësoi një thyerje të kyçit të këmbës dhe një tjetër një dëmtim në gju, por asnjë nuk u raportua të jetë serioz. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Rodrygo në probleme serioze te Real Madridi

Rodrygo në probleme serioze te Real Madridi

La Liga
Ish-gjyqtari i La Ligas tregon se si duhej të kishte vepruar Gil Manzano në momentin që shkaktoi kaos

Ish-gjyqtari i La Ligas tregon se si duhej të kishte vepruar Gil Manzano në momentin që shkaktoi kaos

La Liga
Guardiola tregon se si shpartalluan Man Unitedin me zbulimin e taktikës së thjeshtë të Ten Hag

Guardiola tregon se si shpartalluan Man Unitedin me zbulimin e taktikës së thjeshtë të Ten Hag

Premier League
Ten Hag befason me deklaratën pas humbjes së Man United në derbi

Ten Hag befason me deklaratën pas humbjes së Man United në derbi

Premier League
Guardiola emëron lojtarin më të mirë në Ligën Premier për gjërat që ai bën

Guardiola emëron lojtarin më të mirë në Ligën Premier për gjërat që ai bën

Premier League
Rodri thyen rekordin që ka qëndruar për 16 vjet pas fitores ndaj Man United

Rodri thyen rekordin që ka qëndruar për 16 vjet pas fitores ndaj Man United

Premier League
Kalo në kategori