Feronikeli triumfon dhe merr kreun

Kampioni aktual i Kosovës, Feronikeli ka arritur një fitore të lehtë në shtëpi.

Skuadra e Arim Tovërlanit ka mposhtur para tifozëve të saj skuadrën e Lirisë nga Prizreni me rezultat 2-0.

Golin e parë ‘Nikli’ e arriti pas 28 minutave lojë, kur super sulmuesi Mark Milicaj realizoi gol të bukur nga goditja e këndit.

Me epërsinë minimale 1-0 përfundoi pjesa e parë në të mirë të vendasve.

Me të filluar pjesa e dytë, Feronikeli arriti ta shënoi golin e qetësisë për 2-0.

Ishte sulmuesi gjakovar, Mevlan Zeka që dyfishoi epërsinë e ‘Niklit’ me golin e tij të shtatë në kampionat dhe të tretin në dy takimet e fundit.

Pas kësaj fitore Feronikeli ndodhet i vetëm në krye me 44 pikë të tubuara tri më shumë se Hajvalia që nesër do të përballet me Drenicën. /Telegrafi/

Po shkëlqen te Borussia Dortmund, por është lojtar i Chelseat – Guardiola e do me çdo kusht te Man City

Nuk dështuan vetëm me Harry Kane, Ten Hag tregon mesfushorin perfekt që do të bashkëpunonte me Casemiron

Ekipi më i mirë i sezonit 2023/24 në Bundesliga, Granit Xhaka është ylli në mesin e yjeve të tjerë

Dy gjigantë gjermanë e duan Guirrasyn, mund ta sjellin sulmuesin me formën më të mirë në Evropë për një çmim të ulët

Mbappe ‘konfirmon’ transferimin te Real Madridi, bleu vilën e legjendës së Los Blancos

"Isha shumë afër të shkoja, detajet vendosën" - Xhaka kujton kohën kur ishte pranë marrëveshjes me Romën