LAJMI I FUNDIT:

Feronikeli për pikët e para, Prishtina për fitoren e parë në pranverë – formacionet zyrtare

Feronikeli për pikët e para, Prishtina për fitoren e parë në pranverë – formacionet zyrtare

Feronikeli dhe Prishtina kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e vlefshme për javën e 24-të në BKT Superligën e Kosovës.

Reklama

Kampioni aktual është mysafir i Niklit në takimin i cili pritet të zhvillohet në stadiumin “Rexhep Rexhepi” me fillim nga ora 13:00.

Ekipi i drejtuar nga Abdulah Ibrakovic vjen nga një humbje nga Dukagjini dhe pa asnjë fitore në pranverë, kështu që synon ta marr fitoren e parë për të mos hyrë në pozitat që rrezikojnë rënien.

Në anën tjetër, vendasit nga Drenasi janë ‘dorëzuar’ tashmë këtë sezon, pasi po luajnë me ekip të ri, kryesisht nga juniorët, por synojnë befasinë dhe pikët e para në pranverë.

Trajneri i mysafirëve ka zgjedhur të startojë me më të mirë.

Feronikeli:  Mala; Rexhepi, Ar. Kastrati, Morina, Kastrati; Ar. Qorri, Cërrvadiku; Ad. Qorri, Gjylani, Seferaj; Kiqina;

Prishtina: Haxho; B.Krasniqi, Pllana, Mici, Abazi; Shabani, Boshnjaku, Zyba; Mankenda, Kryeziu, John;

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Yamal shtatë vite më parë mbante dorën e Ramos para El Clasicos, tani e detyroi të shënojë autogol

Yamal shtatë vite më parë mbante dorën e Ramos para El Clasicos, tani e detyroi të shënojë autogol

La Liga
Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

La Liga
Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

La Liga
'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

La Liga
Barcelona mposht Sevillën fal një autogoli të Sergio Ramos, rrëmben pozitën e parë në La Liga

Barcelona mposht Sevillën fal një autogoli të Sergio Ramos, rrëmben pozitën e parë në La Liga

La Liga
Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Ligat tjera
Kalo në kategori