LAJMI I FUNDIT:

Ferma e familjes së Jennifer Lawrence përfshihet nga zjarri në Kentucky

Ferma e familjes së Jennifer Lawrence përfshihet nga zjarri në Kentucky

Ferma e familjes së Jennifer Lawrence, e cila gjithashtu shërben si një kamp veror në Kentucky, u shkatërrua nga një ‘zjarr i tmerrshëm’ të premten në mbrëmje, tha kampi në një deklaratë.

Kampi Hi-Ho njoftoi lajmin në Facebook të shtunën duke thënë, ‘se kemi kemi humbur shtëpinë tonë nga një zjarr i tmerrshëm’.

“Ne jemi shumë mirënjohës që asnjë person ose kafshë nuk u lëndua, por ne ende jemi shumë të prekur për humbjen e viteve të punës së palodhshme dhe kujtimeve që ndodhën në këto mure”, thuhet në deklaratë.

Jennifer Lawrence (Foto: Getty Images)

“Ne e dimë që Kampi Hi-Ho është një vend i veçantë për kaq shumë, dhe kemi në plan të rindërtojmë dhe riparojmë në mënyrë që të mund të ecim përpara me një pamje të re të kampit këtë verë”.

Reklama

Thuajse 30 zjarrfikës dhe gjashtë kamionë u thirrën në vendin e ngjarjes të premten në mbrëmje, sipas WYKL News, për të sjellë ujë të mjaftueshëm për të marrë nën kontroll zjarrin.

Vëllai i fitueses së ‘Oscar’, Blaine Lawrence, i cili është pronari dhe drejtori i Kampit Hi-Ho, dërgoi një email duke kërkuar që të mblidhen para për të riparuar kampin në 2021.

Jennifer Lawrence (Foto: Lev Radin/Pacific Press/LightRocket via Getty Images)

Ai gjithashtu detajoi dëmtimin duke shtuar, ‘flakët shkatërruan hapësirën e tij të zyrës, stallat për kuajt, një zonë të mbyllur për fëmijë, një mur të brendshëm, një zonë arti dhe zejtarie dhe një garazh me pajisje fermash’.

I njëjti shtoi se nuk kishte dëmtime në fushën e sporteve në natyrë, poligonin e gjuajtjes me hark, pemët, hambarin e kafshëve shtëpiake, shtëpinë e pulave, zonën e liqenit dhe në kullotat e kafshëve.

Reklama

Ndërkohë, janë duke u hetuar shkaqet e zjarrit. /Telegrafi/

Jennifer Lawrence (Foto: Getty Images)

Në trend Magazina

Më shumë
Bruno: Të gjithë banorët e Big Brother VIP Kosova janë paguar

Bruno: Të gjithë banorët e Big Brother VIP Kosova janë paguar

Magazina
Nita Latifi tallet me Olta Gixharin: Të erdhi dron, Olta je fituese

Nita Latifi tallet me Olta Gixharin: Të erdhi dron, Olta je fituese

Magazina
Efi Dhedhes: Në këtë periudhë të gjithë po mundohen të përfitojnë nga Luizi

Efi Dhedhes: Në këtë periudhë të gjithë po mundohen të përfitojnë nga Luizi

Magazina
Në ditëlindjen e 24-të, Edon Zhegrova e prezanton makinën luksoze ‘Ferrari’

Në ditëlindjen e 24-të, Edon Zhegrova e prezanton makinën luksoze ‘Ferrari’

Magazina
Georgina Rodriguez zbulon vendin më të pazakontë ku ka kryer marrëdhënie seksuale me Cristiano Ronaldon

Georgina Rodriguez zbulon vendin më të pazakontë ku ka kryer marrëdhënie seksuale me Cristiano Ronaldon

Magazina
Fotografi në vende të njëjta në periudhë të njëjtë kohore – rikthehen aludimet për lidhjen e mohuar të Kiarës me djalin e biznesmenit të njohur shqiptar

Fotografi në vende të njëjta në periudhë të njëjtë kohore – rikthehen aludimet për lidhjen e mohuar të Kiarës me djalin e biznesmenit të njohur shqiptar

Magazina
Kalo në kategori