LAJMI I FUNDIT:

Fellaini: Unitedi u ngut me shkarkimin e Mourinhos dhe të tjerëve

Fellaini: Unitedi u ngut me shkarkimin e Mourinhos dhe të tjerëve
Marouane Fellaini dhe Jose Mourinho (Foto: Catherine Ivill/Getty Images/Guliver)

Marouane Fellaini i ka kritikuar krerët e Manchester Unitedit për mungesë vizioni dhe mendon se kjo është arsyeja pse po vuajnë, pasi që nuk kanë pasur durim me trajnerë të dëshmuar.

Reklama

Që nga pensionimi i Sir Alex Ferguson (2013), Djajtë e Kuq kanë pasur tre trajnerë të përhershëm në periudha jo të mira.

Në ndërkohë, është duke u spekuluar se Ole Gunnar Solskjaer është pranë që të bëhet trajneri i katërt i shkarkuar duke e ndjekur të njëjtën përvojë, si paraardhësit e tij, David Moyes, Louis van Gaal dhe Jose Mourinho.

Jose Mourinho dhe Marouane Fellaini (Foto: Julian Finney/Getty Images/Guliver)

Fellaini ka punuar me të gjithë këta trajnerë në Old Trafford dhe beson se Unitedi është duke e paguar çmimin e veprimeve të ngutura.

“Ata e sollën Moyesin, nuk i dhanë kohë. E sollën Van Gaalin i dhanë dy vite dhe filluam të bënim gjëra, ai e fitoi kupën, por pastaj e shkarkuan trajnerin, sepse donin të fitonin shumë shpejt”.

“Sipas meje, klubi u ngut shumë që ta shkarkonte Josen, sepse kur vjen një trajner i tillë ka nevojë për shumë lojtarë që e ndjekin filozofinë e tij”.

“Ai deshi ta ndërtonte skuadrën e tij, por pas dy vite e gjysmë vendosën ta shkarkonin, sepse mungonin rezultatet… Nuk e di se çfarë do të bëjnë me Ole”, ka thënë Fellaini për Daily Mail, i cili tash luan në Kinë te Shandong Luneng Taishan. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Benzema përmend Ronaldon në deklaratën e tij të parë si lojtar i Al Ittihad

Benzema përmend Ronaldon në deklaratën e tij të parë si lojtar i Al Ittihad

Ligat tjera
Çmenduria nga Arabia Saudite: Miliarda euro në vitet e ardhshme për të tërhequr emrat më të mëdhenj të futbollit

Çmenduria nga Arabia Saudite: Miliarda euro në vitet e ardhshme për të tërhequr emrat më të mëdhenj të futbollit

Ligat tjera
Real Madridi nxjerr në shitje Valverden

Real Madridi nxjerr në shitje Valverden

La Liga
Enigma me të cilën përballet Pochettino te Chelsea: 32 lojtarë në skuadër, nënshkrime, të huazuar, largime

Enigma me të cilën përballet Pochettino te Chelsea: 32 lojtarë në skuadër, nënshkrime, të huazuar, largime

Premier League
Shuma marramendëse që do të përfitojë Benzema gjatë qëndrimit në Arabinë Saudite

Shuma marramendëse që do të përfitojë Benzema gjatë qëndrimit në Arabinë Saudite

Ligat tjera
Interi i shet të gjitha biletat për tifozët që duan ta shikojnë finalen Ligës së Kampionëve brenda stadiumit Giuseppe Meazza

Interi i shet të gjitha biletat për tifozët që duan ta shikojnë finalen Ligës së Kampionëve brenda stadiumit Giuseppe Meazza

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori