0Shares

Lyoni e ka filluar sezonin në Ligue 1 me tri fitore dhe dy barazime, duke u rëndur kështu në vendin e tretë me 11, katër më pak se Paris Saint Germaini.

Ky fillim i mirë është më së shumti fal Nabil Fekir, i cili me paraqitjet fantastike ka bërë që mos të vërehet mungesa e Alexandre Lacazette.

Fekir shënoi edhe golin e fitores në ndeshjen e fundit ndaj Guingamp.

Statistikat e Fekir në Ligue 1 deri më tani në sezonin 2017/18:

Driblime: 26

Ndërhyrje nga lojtarët kundërshtarë: 17

Gjuajte drejt portës: 12

Shanse të krijuara: 8

Gola: 4

Asistime: 2

/Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)