Mesfushori i Real Betisit, Nabil Fekir ka mohuar pretendimet se transferimi i tij te Liverpooli nuk u realizua shkaku të problemeve shëndetësore.

Është raportuar gjerësisht se Lyoni dhe The Reds kishin rënë dakord për një shumë transferimi prej 53 milionë eurove, madje kishin përgatitur një intervistë të mirëseardhjes në Liverpool TV përpara se marrëveshja të anulohet në mënyrë dramatike.

“Shumë gënjeshtra u thanë dhe ato ndikuan në mua”, tha francezi për L’Equipe duke shtuar se “Sidomos ato që janë thënë për familjen time. Ajo i lëndoi ata dhe mua. Sidomos kur e dini se ajo që thuhet është e gabuar”.

“Ajo që u tha nuk është e vërteta. Gjuri im është mirë – Unë kam pasur një kontroll të shpejtë mjekësor në Clairefontaine (baza kombëtare e trajnimit në Francë) – gjuri im nuk u përmend as”.

“Por gjëja më e keqe është të thuhet se për shkak të familjes time transferimi nuk ndodhi. Është një gënjeshtër. Por ju duhet të jetoni me të.”

“Ju e dëshironi të vërtetën? Edhe unë nuk e di – ju betohem! Unë bëra kontrollet mjekësore dhe më pas [Liverpool] vendosi të mos nënshkruajë. Në një moment ata donin të më bënin të besoja se ishte për shkak të gjurit tim – por një justifikim duhej të gjendej”.

“Testet mjekësore që bëra te Clairefontaine ishin shumë të qarta – gjuri im është krejtësisht mirë dhe ndihem mirë. Nuk ka asnjë problem me gjurin tim”, tha futbollisti.

Ndryshe, Fekir gjatë afatit kalimtar të verës ka ndryshuar ambient duke kaluar në radhët e ekipit spanjoll të Real Betisit. /Telegrafi/