LAJMI I FUNDIT:

FaZe është ekipi parë që siguron pjesëmarrjen në turneun e CS:GO – BLAST Premier World Final

FaZe është ekipi parë që siguron pjesëmarrjen në turneun e CS:GO – BLAST Premier World Final

Fitorja e FaZe në ESL Pro League ja siguroi ekipit ndërkombëtar pjesëmarrjen në turneun BLAST Premier World Final.

Reklama

Turneu do të zhvillohet midis 13-17 dhjetorit dhe do të presë tetë ekipe që luftojnë për një grup çmimesh prej 1 milion dollarësh.

Kualifikimi i FaZe shënon herën e dytë që ata do të garojnë në një ngjarje të finales botërore, duke u kualifikuar më parë për edicionin e 2022 falë fitores së tyre në EPL S15.

FaZe e përfundoi BLAST World Finals 2022 në gjysmëfinale pasi nuk arritën të kualifikohen për të një vit më parë.

Turneu i fundit i BLAST Premier World Final organizua në Abu Dhabi, Emiratet e Bashkuara Arabe dhe përfundoi me fitore të ekipit G2. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

La Liga
Harry Kane ka refuzuar Bayern Munichin, por dy gjigantë evropianë mbeten në garë

Harry Kane ka refuzuar Bayern Munichin, por dy gjigantë evropianë mbeten në garë

Premier League
Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Premier League
“Galtier u shpreh jo shumë saktë” - PSG korrigjon trajnerin në lidhje me deklaratën për Leo Messin

“Galtier u shpreh jo shumë saktë” - PSG korrigjon trajnerin në lidhje me deklaratën për Leo Messin

Ligat tjera
Drita ndryshon tërësisht për sezonin e ri: Largime të shumta, oferta nga Evropa për yjet e skuadrës dhe afrimet e mundshme në verë

Drita ndryshon tërësisht për sezonin e ri: Largime të shumta, oferta nga Evropa për yjet e skuadrës dhe afrimet e mundshme në verë

Lavdim Pireva
Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori