LAJMI I FUNDIT:

FaZe eliminohet nga turneu IEM Cologne CS:GO pas humbjes ndaj Na’Vi

FaZe eliminohet nga turneu IEM Cologne CS:GO pas humbjes ndaj Na’Vi
(Foto: HLTV)

Na’Vi ka mposhtur ekipin FaZe në Këln të Gjermanisë, për t’i eliminuar përfundimisht nga gara.

Pas një përballje të ashpër në formatin ‘Bo3’, Na’Vi kanë mposhtur FaZe me rezultat të përgjithshëm 2-0 me mapa.

Me këtë fitore Na’Vi kanë siguruar ndeshjen për një vend në Play-Off ndaj ekipit Astralis, sot (e martë) duke filluar nga ora 19:30.


Paraqitje fantastike e Oleksandr ‘s1mple’ Kostyliev me 40 eliminime në mapin e dytë e ndihmoi skuadrën e tij drejt fitores 2-0.

S1mple ishte lojtari më i dalluar në këtë ndeshje me gjithsej 55 eliminime dhe vlerësimin 1.50 nga HLTV.

(Foto: HLTV)

FaZe pas dy humbjeve radhazi janë eliminuar nga gara, pasi nuk patën paraqitje aq të mira krahasuar me turneun e tyre të fundit.

Ndërkaq pak ndeshje kanë mbetur për t’u mësuar skuadrat që do të luajnë në Play-Off të IEM Cologne. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Google AI i jep fund debatit se kush është më i miri - Ronaldo apo Messi?

Google AI i jep fund debatit se kush është më i miri - Ronaldo apo Messi?

Ndërkombëtare
Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Përfaqësueset
Renditja pëson ndryshime të mëdha, këta janë favoritët për ta fituar Topin e Artë

Renditja pëson ndryshime të mëdha, këta janë favoritët për ta fituar Topin e Artë

Ndërkombëtare

"Yamal duhet të ndalohet të luajë" - ylli i Spanjës zë në befasi të gjithë me deklaratën për Laminen

Përfaqësueset
Bellingham e humbi kontrollin me veprimin që bëri Southgate

Bellingham e humbi kontrollin me veprimin që bëri Southgate

Përfaqësueset
Spanja fitoi një shumë të madhe duke fituar titullin, kjo është shuma që shkon për lojtarët dhe stafin

Spanja fitoi një shumë të madhe duke fituar titullin, kjo është shuma që shkon për lojtarët dhe stafin

Përfaqësueset
Kalo në kategori