LAJMI I FUNDIT:

Ezra Miller akuzohet për strehimin e një nëne me tre fëmijë në një fermë ku ka armë dhe marihuanë, por gruaja thotë se aktori e ka shpëtuar

Ezra Miller akuzohet për strehimin e një nëne me tre fëmijë në një fermë ku ka armë dhe marihuanë, por gruaja thotë se aktori e ka shpëtuar
(Foto: Instagram/ezramillerflash)

Aktori i njohur amerikan, Ezra Miller, siguroi strehim për një grua të re dhe tre fëmijët e saj në pronën e tij në Vermont, e cila ishte e mbushur me armë zjarri dhe marihuanë.

Revista Rolling Stone u kontaktua nga babai i shqetësuar i këtyre fëmijëve, por edhe nga dy persona të tjerë, të cilët ishin dëshmitarë të kushteve të pasigurta, në të cilat ylli i filmit “Fanstastic Beasts” mban një nënë 25 vjeçare dhe fëmijët e saj, të cilët janë nga një deri në pesë vjeç.

Sipas revistës së përmendur, në bazë të videos që kanë shqyrtuar, bëhet fjalë për një pronë, ku armët janë “të shpërndara” nga të gjitha anët, e disa edhe fshihen në lodra prej pelushi. Një prej burimeve që kanë folur për rastin, ka përmendur një incident të supozuar kur një “fëmijë njëvjeçar mori një plumb dhe e futi në gojë”.

(Foto: Instagram/ezramillerflash)

Miller, i cili është person i pacaktuar në bazë gjinie dhe kërkon t’i drejtohet me përemrat ata/atyre, përveç armëve, në pronë ka edhe një fermë marihuane, e cila nuk është në mesin e 25 kultivuesve të licencuar nga shteti.

Aktori amerikan, Ezra Miller arrestohet për herë të dytë brenda një muaji
Lexo po ashtu Aktori amerikan, Ezra Miller arrestohet për herë të dytë brenda një muaji

Burimet që kërkuan të mbeten anonime theksuan se marihuana shpesh përdorej para fëmijëve, pa “kushte adekuate ventilimi”.

(Foto: Instagram/ezramillerflash)

Pavarësisht kushteve që konsiderohen të rënda, nëna që banon në pronë ka thënë se aktori “i siguroi asaj dhe fëmijëve një strehë të sigurt nga ish-partneri i saj i dhunshëm”, gjë që është më e rëndësishmja për të.

“Prona e Ezras është një strehë shëruese për ne. Ata mund të kenë armë zjarri për vetëmbrojtje, por ato ruhen në një pjesë të shtëpisë ku fëmijët nuk hyjnë kurrë… Fëmijët e mi janë në gjendje të marrin më shumë, ata relaksohen për shkak të sigurisë dhe vëmendjes që Ezra u jep atyre”, është shprehur nëna për Rolling Stone. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
“Janë shumë të uritur” – Rike Roçi tregon se si ngacmohet nga meshkujt në rrugë

“Janë shumë të uritur” – Rike Roçi tregon se si ngacmohet nga meshkujt në rrugë

Magazina
Loredana nuk përmbahet - publikon fotografi intime nga pushimet me të dashurin gjerman

Loredana nuk përmbahet - publikon fotografi intime nga pushimet me të dashurin gjerman

Magazina
Fitoi çmimin e madh në BBVA, Egla Ceno: Më kërkuan lekë borxh

Fitoi çmimin e madh në BBVA, Egla Ceno: Më kërkuan lekë borxh

Magazina
Fansat mbetën të shokuar, pasi zëri i Ariana Grande-s ndryshon në mes të intervistës

Fansat mbetën të shokuar, pasi zëri i Ariana Grande-s ndryshon në mes të intervistës

Magazina
Rihanna është emëruar si fytyra e re e aromës

Rihanna është emëruar si fytyra e re e aromës "J'Adore” të Dior, pasi Charlize Theron e kishte këtë punë për dy dekada

Magazina
Tifozja kroate, Ivana Knoll kapet keq me prezantuesen gjermane: Po të dukesha si ty, do të vishja gjithmonë rroba dimri

Tifozja kroate, Ivana Knoll kapet keq me prezantuesen gjermane: Po të dukesha si ty, do të vishja gjithmonë rroba dimri

Magazina
Kalo në kategori