LAJMI I FUNDIT:

Ezgjan Alioski shënon golin e parë në Kampionatin Evropian, hapet ndeshja Ukrainë-Maqedoni e Veriut

Ezgjan Alioski shënon golin e parë në Kampionatin Evropian, hapet ndeshja Ukrainë-Maqedoni e Veriut

Maqedonia e Veriut e ka hapur ndeshjen ndaj Ukrainës, me golin e Ezgjan Alioksit.

Reklama

Ukraina e ka mbyllur pjesën e parë ndaj Maqedonisë së Veriut me epërsi komode 2-0.

Me të filluar pjesa e dytë, Maqedonia e Veriut e nisi në sulm duke kërkuar ta hap ndeshjen.

Ukraina e dominon Maqedoninë e Veriut në pjesën e parë
Lexo po ashtu Ukraina e dominon Maqedoninë e Veriut në pjesën e parë

Në minutën e 56-të, gjyqtari Fernando Rapallini akordoi penallti pasi Oleksandr Karavaev, ndali në zonë Goran Pandevin.

Nga pika e bardhë gjuajti Ezgjan Alioski, por portieri priti gjuajtjen e tij, ndërsa nga topi i kthyer ai shënoi për 2-1.

Tanimë është hapur ndeshja dhe Maqedonia e Veriut do të kërkojë të barazojë rezultatin. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Caktohet përfundimisht se ku do të zhvillohet ndeshja Zvicër - Kosovë

Caktohet përfundimisht se ku do të zhvillohet ndeshja Zvicër - Kosovë

Ndërkombëtare
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Po bën gabime skandaloze, Ten Hag thyen heshtjen dhe tregon se çfarë do të bëj me Onanan

Po bën gabime skandaloze, Ten Hag thyen heshtjen dhe tregon se çfarë do të bëj me Onanan

Premier League
Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

La Liga
Kriza e madhe që ka kapluar Unitedin, Eriksen zbulon se çfarë po ndodhë në dhomat e zhveshjes

Kriza e madhe që ka kapluar Unitedin, Eriksen zbulon se çfarë po ndodhë në dhomat e zhveshjes

Premier League
I vetmi që shkëlqeu te United, Hojlund godet rëndë bashkëlojtarët e tij

I vetmi që shkëlqeu te United, Hojlund godet rëndë bashkëlojtarët e tij

Premier League
Kalo në kategori