Sipas disa raportimeve në media sociale, kulla e Eiffelit në Paris është evakuuar, raporton RT.

Vizitorë të shumtë kanë postuar në internet, fotografi të kordonit të policisë duke mbyllur zonën e hyrjes, transmeton Telegrafi.

Sipas dëshmitarëve, policia dhe forcat e ushtrisë janë në “gjithë” vendin.

Sidoqoftë, deri më tani shkaqet e evakuimit mbeten të panjohura. /Telegrafi/

2

3