Portieri i Bayern Munichut, Manuel Neuer, ka zbuluar se ai iu nënshtrua tre raundeve të operacionit teksa po luftonte me kancerin e lëkurës.

Legjenda gjermane, 36 vjeç, aktualisht po përballet me një garë me kohën për t’u përgatitur për Kupën e Botës “Katar 2022” për shkak të një çështjeje të veçantë.

Neuer e konfirmoi me një video në Instagram sot (e mërkurë) dhe tregoi se ai vuante nga kanceri i lëkurës.

“Më është dashur të bëj tre operacione dhe kam pasur kancer të lëkurës”, ka shkruar fillimisht Neuer.

“Meqenëse ne vazhdimisht stërvitemi dhe luajmë jashtë dhe gjithashtu na pëlqen ta kalojmë kohën e lirë në natyrë, është thelbësore që ne të fillojmë me filtra modernë mbrojtës nga dielli dhe me faktor mbrojtës nga dielli 50+”.

Reklama
Reklama

“Pra, ne e dimë me siguri se kemi një krem ​​kundër diellit që na mbron vazhdimisht dhe me të cilin vështirë se mund të digjet diçka”, përfundoi ai.

View this post on Instagram

A post shared by Manuel Neuer (@manuelneuer)

Neuer konsiderohet si një nga portierët më të mëdhenj të të gjitha kohërave, pasi ka fituar Kupën e Botës me Gjermaninë në vitin 2014. Për Bayernin, ka ngritur Bundesligën çdo sezon në 10 vitet e fundit, ndërsa gjithashtu ka fituar dy herë Ligën e Kampionëve.

Me 113 paraqitje për Gjermaninë në emër të tij, Kupa e Botës e këtij viti në Katar mund të jetë kampionati i tij e fundit me kombëtaren.

Reklama

Sipas Bild, spekulimet për një sëmundje të mundshme nisën në dhjetor 2021, kur 36-vjeçari po ecte me një fashë të dukshme në fytyrë përpara ndeshjes së Bayern Munichut në Ligën e Kampionëve kundër Barcelonës. /Telegrafi/

Reklama