Madonna u largua nga emisioni “The Tonight Show” duke bërë lëvizje provokuese në tryezën e prezantuesit Jimmy Fallon gjatë një interviste të enjten.

Këngëtarja 63 vjeçe, u shfaq në emision për të mbyllur dokumentarin e saj “Madame X”, por e la prezantuesin të mahnitur kur ajo shpejt u ngrit nga vendi i saj dhe rrëshqiti veten mbi tryezën e tij, shkruan DailyMail.

Segmenti i çuditshëm filloi kur Jimmy pyeti Madonën se çfarë shpresonte që shikuesit të merrnin nga filmi i saj, të cilës ajo iu përgjigj: “Arti është i rëndësishëm në jetën tonë. Unë nuk mendoj se njerëzit e theksojnë aq sa duhet. Unë jam vërtet e frymëzuar nga James Baldwin, shkrimtari”.

Madonna vazhdoi: “Ai ishte një burim i madh frymëzimi për shfaqjen, dhe një nga gjërat që citoj pa pushim në shfaqje është se artistët janë këtu për të prishur paqen”.

“Dhe kështu shpresoj se unë kam prishur paqen tuaj jo vetëm këtë pasdite, por paqen e njerëzve ndërsa ata shikojnë shfaqjen. Por e kam fjalën në mënyrën më të mirë”.

Siç tha Jimmy, “Oh, po, ju jeni në telashe të mira”, dhe Madonna papritmas u ngrit nga vendi i saj dhe u u drejtua për në tryezën e mikpritësit.

Në një përpjekje për të mbrojtur modestinë e këngëtares, Jimmy kërceu duke bërtitur “Jo! Madonna! Ndaloje! Nuk di çfarë të bëj. Ndalojeni atë tani”, para se të hiqte xhaketën e tij dhe ta vendoste atë në këmbët e Madonnës.

Këngëtarja e pacipë pastaj tha: “Askush nuk do të shohë asgjë, Zoti im!”, para se të rrotullohej dhe të ngrinte fustanin e saj për të treguar të brendshmet e saj para audiencës.

Ndërsa publiku brohoriste, Madonna u kthye në vendin e saj dhe tha: “Jeta nuk është vetëm të intervistosh kotele. A nuk doni të flisni me një të rritur? Le të bëjmë një bisedë me të rriturit”.

Ndërsa Jimmy pyeti nëse Madonna ishte “duke folur me një të rritur tani”, ajo u përgjigj: “Nuk jam e sigurt…Ndihem sikur jeni në një lloj konflikti tani. Keni qenë te terapisti?”.

Duke diskutuar përvojat e saj me terapinë, Madonna vazhdoi: “Unë shkruaj … është një formë terapie … Dhe gjithashtu shpresoj se kam miq të mirë … Unë flas me njerëzit. Kjo është një lloj terapie, nuk mendon?”.

Pasi filloi karrierën e saj të aktrimit në Hollywood me Despeely Seeking Susan në vitin 1985, Madonna i tha Jimmy-t se asaj i ishin ofruar disa nga rolet më të mëdha të Hollywoodit.

Ylli pranoi se ajo kishte refuzuar mundësinë për të luajtur në “Catwoman”, rol i cili më vonë iu ofrua Michelle Pfeiffer në vend të saj.

Ndërsa Madonna shtoi se nuk ishte penduar që hodhi poshtë një rol në dramën erotike “Showgirls”, ajo rrëfeu se do të dyshojë përgjithmonë në vendimin e saj për refuzimin e rolit në ‘The Matrix'”.

Ajo tha: “Unë gjithashtu hodha poshtë rolin në ‘The Matrix’. A mund ta besoni këtë? Doja të vrisja veten”.

Madonna nuk specifikoi se cilin rol e refuzoi, por roli kryesor i Trinity përfundimisht iu dha Carrie Ann Moss.

Gjatë bisedës në këtë intervistë, Madonna gjithashtu konfirmoi se ishte duke shkruar një film për karrierën e saj të gjatë dhe të shquar.

Kjo erdhi disa orë pasi Madonna më në fund njoftoi publikimin e dokumentarit të saj “Madame X”, duke e shënuar ngjarjen me një seri fotografish të mrekullueshme në Instagram. /Telegrafi/