Sulmuesi i Kombëtares së Shqipërisë, Eros Grezda është dënuar nga një gjykatë në Skoci shkaku i mos-respektimit të rregullave të komunikacionit.

Nuk ka qenë një sezon aspak i lehtë për Eros Grezdën në Skoci.

Shqiptari u ble nga Rangersi për dy milion euro nga skuadra e Osijekut me shpresën e mirë që të bënte një tjetër hap të rëndësishëm në karrierën e tij, por nuk ka gjetur veten.

Dhjetë transferimet më të mira të futbollistëve shqiptarë në vitin 2018 Dhjetë transferimet më të mira të futbollistëve shqiptarë në vitin 2018

Si të mos mjaftonin problemet që ka në fushën e lojës, shqiptari ka përfunduar dhe në gjykatën skoceze.

Grezdës iu pezullua patenta duke qenë se humbi  pikët e saj. Ai ka vetëm shtatë muaj që jeton në Skoci, por duket se po vuan shumë me rregullat e qarkullimit.

Grezda në aksion gjatë ndeshjes ndaj Italisë

Gjakovari kaloi një semafor me dritë të kuqe dhe u paraqit në gjykatë ku u shpall fajtor dhe iu hoq patenta për gjashtë muaj.

Shqiptari duhet të paguajë dhe 350 funte gjobë për këtë shkelje. Kjo nuk ishte shkelja e parë për të, pasi më herët kishte humbur dhe 12 pikë të tjera.