Këngëtari i njohur shqiptar, Ermal Meta, ditë më parë ishte prezent në Tiranë, në një koncert madhështor të mbajtur në sheshin “Skënderbej”.

Ndërkohë, ai ishte i ftuar së fundmi në emisionin e veçantë “Në kurthin e Piter Panit”, të drejtuar nga moderatorja Alketa Vejsiu.

I gjendur përballë pyetjeve të shumta të fëmijëve të emisionit, Ermali tregoi shumëçka nga jeta e tij.

Të gjitha lajmet rreth Ermal Metës Të gjitha lajmet rreth Ermal Metës

Ai tregoi se si shumë shqiptarë të tjerë, kishte emigruar në Shqipëri për shkak të një jete më të mirë.

Foto: Ermal Meta/Instagram

Tutje, Meta tregoi gjithashtu se kishte qenë i zemëruar se pse juria profesioniste e Italisë i dha zero pikë Shqipërisë në “Eurovision”.

Ndërsa i pyetur se nëse do të bëjë ndonjë këngë në shqip në të ardhmen, Ermali tha se e ka menduar këtë gjë, dhe do të realizojë një këngë shqip në albumin e dytë.

Ermali përfaqësoi Italinë në “Eurovision 2018”, së bashku me këngëtarin Fabrizio Moro, ku u renditën të katërtët. /Telegrafi/

Foto: Ermal Meta/Instagram