Ermal Fejzullahu pa dyshim se është prej këngëtarëve më të pëlqyer.

Ai këndon në të gjitha zhanret dhe është shumë i zënë me turne.

Por, përkundër angazhimeve, ai gjenë kohë që të përcjellë përfaqësuesen e Kosovës.

Madje, ai është emocionuar shumë pas fitores së fundit të Kosovës në futboll ndaj Ishujve Faroe duke publikuar një foto me tekst emocional.

“Kosovë jena me ty me zemër e me shpirt”, ka shkruar Ermali në rrjetin social Instagram në foton e tifozit i cili me aftësi të veçanta gjithmonë përcjell Kkosovën,.

Ermali mbetet një prej artistëve më të dashur dhe ai ka pasur periudhë të ngjeshur me turne. /Telegrafi/