LAJMI I FUNDIT:

Enis Bardhi shënon gol të jashtëzakonshëm nga goditja e dënimit kundër Monacos në Ligën e Evropës

Enis Bardhi shënon gol të jashtëzakonshëm nga goditja e dënimit kundër Monacos në Ligën e Evropës

Enis Bardhi konfirmohet mjeshtër i goditjeve të dënimit, pasi mesfushori shqiptar shënoi një gol spektakolar në përballjen mes Trabzonspor dhe Monacos.

Reklama

Ndeshjen e vlefshme për fazën e grupeve të Ligës së Evropës e fituan turqit me rezultat 4-0.

Një goditje mbi vijën e zonës, ngriti në peshë stadiumin në Turqi, me Bardhin që befasoi kundërshtarët, duke goditur për tokë, poshtë këmbëve të futbollistëve të murit dhe duke lënë të pa lëvizur portierin gjerman të Monacos, Alexander Nubel.

Bardhi shënoi golin e tretë dhe qëndroi në fushë për 64 minuta, për t’u zëvendësuar më pas nga Trezeguet.

Kampionët e Turqisë, janë në pozitën e dytë në grup me gjashtë pikë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Premier League
Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Bundesliga
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Asistim fantastik nga Shaqiri, ylli kosovar vendimtar në fitoren e Chicagos

Asistim fantastik nga Shaqiri, ylli kosovar vendimtar në fitoren e Chicagos

Ndërkombëtare
Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Ligat tjera
Kalo në kategori