Emre Can e ka pranuar se nuk është i lumtur te Juventusi shkaku i minutazhës që ka në dispozicion.

Mesfushori gjerman thuhet se nuk bënë me pjesën në planet e Maurizio Sarrit dhe mund të largohet qysh në janar.

Can e ka konfirmuar se dëshiron të luajë më shumë, por që italiani po preferon në mesfushë Blaise Matuidin dhe Miralem Pjanicin.

Foto: Juventus/Twitter

“Nuk jam duke luajtur që nga fillimi, kështu që nuk jam i lumtur, por unë do të qëndroj i fortë dhe do të punojë me vetën”, ka hënë gjermani për Kicker.

Bayerni insiston për transferimin e Emre Canit Bayerni insiston për transferimin e Emre Canit

“Jam qëndroj në fitnes para dhe pas stërvitjeve, duke bërë gjëra shtesë. Shumë gjëra mund të ndodhin në futboll”, ka shtuar më tej Can.

Juventusi tashmë ka pranuar disa oferta nga klube të ndryshme evropiane për mesfushorin e në mesin e tyre është edhe Bayern Munichu. /Telegrafi/