LAJMI I FUNDIT:

Emrat më të pazakontë të fëmijëve të të famshmëve

Emrat më të pazakontë të fëmijëve të të famshmëve
(Foto: PopCrush/Mirror)

Të famshmit kanë zakon t’u vënë fëmijëve të tyre emra krejt të pazakontë. Duke filluar me shembullin e fundit të aktores Scarlett Johansson, e cila i dha djalit të saj emrin Cosmo.

Reklama

Aktorja hollivudiane dhe bashkëshorti i saj, Colin Jost, së fundmi u bënë prindër, ndërsa e treguan emrin e fëmijës së parë së bashku duke e postuar në Instagram.

“Në rregull, jemi bërë me fëmijë. Emri i tij është Cosmo. Ne e duam shumë atë”, kishte shkruar Jost.

View this post on Instagram

A post shared by Colin Jost (@colinjost)

Edhe pse emri ka një kuptim të bukur, ai vjen nga fjala greke për harmoninë dhe bukurinë, në të njëjtën kohë do të thotë emri i një prej revistave më të famshme të ditëve të sotme, si dhe emri i një kokteji.

Scarlett Johansson dhe Colin Jost bëhen prindër
Lexo po ashtu Scarlett Johansson dhe Colin Jost bëhen prindër

Ed Sheeran dhe gruaja e tij, Cherry Seaborn, e quajtën vajzën e tyre të porsalindur Lyra Antarktika, ndërsa Gwyneth Paltrow dhe Chris Martin përfunduan në kopertinat e revistave duke e quajtur vajzën e tyre Apple (mollë).

Një nga emrat ndoshta më të diskutueshëm për foshnjat ishte zgjedhja e Elon Musk, i cili e quajti vajzën e tij X Æ A-Xii, kurse se e shqiptonte si “X-Ash”.

Disa emra tingëllojnë krejtësisht të çuditshëm si wacky-Kal-El (i çmendur-Kal El) që është emri i djalit të Nicolas Cage dhe Pilot Inspektor i aktorit Jason Lee, ndërsa disa janë thjesht jokonvencionalë.

Pionieri i emrave të çuditshëm të fëmijëve ishte Frank Zappa, i cili i quajti fëmijët e tij Moon Unit, Dweezil dhe Diva Thin Muffin.

Fëmijët e kuzhinierit të famshëm, Jamie Oliver dhe gruas së tij, Juliette Norton, quhen Poppy Honey Rosie, Daisy Boo Pamela, Buddy Bear, Petal Blossom Rainbow dhe River Rocket Blue Dallas. /Telegrafi/