Menaxheri i Arsenalit, Unai Emery nuk dëshiron të shesë sulmuesin Pierre-Emerick Aubameyang këtë verë.

Sulmuesi i Gabonit ka qenë i lidhur me një transferim befasues te Manchester Unitedi ose një lëvizje në Kinë.

Besohej se Arsenali mund të ishte i gatshëm të kërkojë të fitojë para se vlera e tij të bie në sezoni e ardhshëm.

Unitedi tundon Arsenalin me ofertën e madhe për Aubameyangun Unitedi tundon Arsenalin me ofertën e madhe për Aubameyangun

Megjithatë, Emery tregon se dëshiron të mbajë të dy sulmuesit, si Aubameyang ashtu edhe Alexandre Lacazette, për sezonin e ardhshëm.

Aubameyang dhe Emery (Foto: Alex Livesey/Getty Images/Guliver)

“Shitja e Aubameyangut nuk është në mendjen tonë, me në të vërtetë nuk është’.

“Ne jemi shumë të kënaqur me Aubameyang dhe nuk duam ta shesim atë”, iu ka thënë Emery gazetarëve. /Telegrafi/