Banorët e Bostonit dhe studentët përreth do kenë mundësinë të kontribuojnë për të ndihmuar Shqipërinë pas tërmetit me një shfaqje të filmit dokumentar të Eliza Dushkut “Dear Albania” në Universitetin e Harvardit këtë të premte.

Tërmeti i 26 nëntorit që goditi trojet shqiptare la mbi 51 njerëz të vrarë dhe qindra të tjerë të plagosur.

Në një postim në rrjetin social, Instagram, Eliza ndau mendimet e saj pas tërmetit, “Të gjithëve të prekur nga ky tërmet shkatërrues, ne po dërgojmë dashurinë dhe lutjet tona dhe mbledhjen e ndihmave, menjëherë”.

Publiée par Harvard Albanian Students Association sur Lundi 2 décembre 2019

Shfaqja është falas, por dhurimet me para dhe çek do të pranohen. Fondet do të shkojnë drejtpërdrejt ndaj individëve të prekur nga tërmeti ose organizata jofitimprurëse që punojnë për t’i ndihmuar ata.

Të gjitha lajmet nga Eliza Dushku Të gjitha lajmet nga Eliza Dushku

Shfaqja mbahet të premten, 6 dhjetor 2019 në 7:00 pasdite në Auditoriumin Tsai në Qendrën për Qeverisje dhe Studime Ndërkombëtare – në Universitetin Harvard.

Ky event është bashkë-organizuar nga Shoqata e Studentëve Shqiptarë të Harvard.

Informacioni mbi biletat është shpërndarë në faqet e Eliza Dushkut dhe në një Eventbrite. /Telegrafi/