LAJMI I FUNDIT:

Ekipi Imperial kanë befasuar në turneun e CS:GO në Uashington duke mposhtur numrin një në botë Vitality

Ekipi Imperial kanë befasuar në turneun e CS:GO në Uashington duke mposhtur numrin një në botë Vitality
(Foto: HLTV)

Ekipi brazilian Imperial, kanë befasuar duke mposhtur favoritët kryesor të turneut në BLAST Premier Spring Final.

Reklama

Këtë fitore ata e realizuan me rezultat të përgjithshëm 2-0 me mapa, ku në mapin e parë fituan me rezultat të thellë 16-3.

Kjo ishte ndeshja e parë e turneut BLAST Premier Spring Final, dhe Vitality tani do të kalojnë në ‘Lower Bracket’ ku kanë edhe një mundësi.

Vitality renditen në vendin e parë në ranglistën botërore dhe janë fituesit e Majorit të fundit që u mbajt në Paris.

Në BLAST Premier Spring Final, janë duke garuar tetë skuadra për një grup çmimesh prej 425.000 dollarësh. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Florentino Perez ka një lajm të keq për Ancelottin dhe tifozët e Real Madridit

Florentino Perez ka një lajm të keq për Ancelottin dhe tifozët e Real Madridit

La Liga
E do Barcelona - por Savinho ëndërron të luajë për gjigantin anglez

E do Barcelona - por Savinho ëndërron të luajë për gjigantin anglez

Premier League
Real Madridi ka gati zëvendësuesin e Ancelottit

Real Madridi ka gati zëvendësuesin e Ancelottit

La Liga
Rafa Benitez lavdëron Xavin për një gjë që e bën shpesh

Rafa Benitez lavdëron Xavin për një gjë që e bën shpesh

La Liga
Mirlind Dakut ia kërkon fanellën tifozi në gjuhën shqipe - sulmuesi ndihet i emocionuar

Mirlind Dakut ia kërkon fanellën tifozi në gjuhën shqipe - sulmuesi ndihet i emocionuar

Ligat tjera
Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Premier League
Kalo në kategori