Një “surfist” të cilin e sulmoi peshkaqeni, ka arritur të notoj deri në breg në jugperëndim të Australisë edhe përkundër lëndimeve të rënda trupore që kishte pësuar në dy këmbët, kanë njoftuar zyrtarët e spitalit lokal, shkruan AP.

Burri rreth të 30-ve po bënte “surf” në Greystone”, kur rreth orës 8 të mëngjesit sipas kohë lokale e sulmoi peshkaqeni, transmeton Telegrafi.

Për shkak të plagëve të marra, atij i është dhënë ndihma e parë në plazh, dhe më pas është dërguar me urgjencë në spitalin e Pertus me helikopter.

Mjekët kanë bërë të ditur se gjendja e tij shëndetësore është stabile. /Telegrafi/