Të shumtë kanë qenë ata që kanë ndjekur përballjen e Khabib Nurmagomedov dhe Conor McGregor, në kuadër të garave të UFC-së.

Ishte Khabib Nurmagomedov, ai i cili doli fitues nga kjo garë, duke lënë kështu pas vetes kampionin e famshëm McGregor.

Këtë përballje e kanë ndjekur edhe shumë prej figurave publike në vend, të cilët mesa duket shumica kanë bërë tifo për Khabib Nurmagomedov.

Telegrafi në vazhdim ju sjell disa prej tyre:

Gold AG

Nurmagomedov duke qenë një praktikues i fesë islame nuk kishte se si të mos merrte mbështetjen e reperit të njohur kosovar, Gold AG. Ky i fundit ka publikuar në Instagram një fotografi të Khabibit me përshkrimin: “Kur Allahu është me ju, askush nuk mundet t’ju thyejë. Askush. Falënderimi i takon Zotit”.

Mozzik

Foto: Mozzik/InstaStory

Reperi i njohur nga Ferizaji, Mozzik, i cili është gjithnjë aktiv në rrjetet sociale, duket se po ashtu ka mbështetur Nurmagomedovin. Kjo pasi ai publikoi në InstaStory një fotografi të fituesit, ku kishte vënë edhe një emoji kurorë mbi të.

Mentor Haziri

Foto: Mentor Haziri/InstaStory

Këngëtari i njohur i muzikës ‘rock’, publikoi në InstaStory një fotografitë përballjes së tyre, e cila është bërë shumë virale – bëhet fjalë për boksin e fuqishëm që Khabib kishte drejtuar ndaj McGregor-it. Me këtë ai la të kuptohet se në anën e kujt ishte.

Anita Muçaj-Haradinaj

Foto: Anita Muçaj/InstaStory

Spikerja e lajmeve në RTK dhe bashkëshortja e kryeministrit, Anita Muçaj-Haradinaj, ndryshe nga të tjerët, ajo publikoi në InstaStory një fotografi të Conor McGregor, duek shkruar në përshkrimin e saj një ngushëllim me fjalët “S’ka lidhje se prapë diton”, duke lënë të kuptohet se ka mbështetur atë në këtë përballje. /Telegrafi/