Real Madridi vazhdon të ndjekë Kylian Mbappe me shpresën për të bërë një marrëveshje para afatit kalimtar, por një video është shfaqur duke treguar të ndjerin Diego Maradona teksa i kërkonte presidentit Florentino Perez që të nënshkruante me yllin francez.

Interesimi i Los Blancos për Mbappe shtrihet përtej nivelit aktual të negociatave, me francezin që ka qenë objektiv i klubit spanjoll për vite me radhë.

Në videon që është shfaqur në platformat e mediave sociale, Maradona shihet duke lavdëruar talentet e Mbappes dhe duke e bërë të qartë se ai kishte një takim me Florentino Perez në të cilin ai informoi presidentin se ai duhet të nënshkruajë me talentin e Paris Saint-Germain.

Real Madridi i jep ultimatum PSG-së pas ofertës së përmirësuar për Mbappen Real Madridi i jep ultimatum PSG-së pas ofertës së përmirësuar për Mbappen

“I thashë Florentinos nënshkruaj Mbappen”.

“Unë i thashë kur u takuam me njëri -tjetrin në një ngjarje të FIFA-s”, i thotë Maradona një reporteri në video.

Carvajal: Shpresoj se Mbappe mund të bashkohet me Real Madridin Carvajal: Shpresoj se Mbappe mund të bashkohet me Real Madridin

Perez i tha Maradonas në atë takim se ai nuk mund të nënshkruante me Mbappe pasi ai kishte shumë lojtarë tashmë, për të cilët argjentinasi sugjeroi që Los Blancos duhet të shesë edhe Gareth Bale për t’i bërë hapësirë ​​yllit në rritje.

Tani, situata në 2021 është shumë e ndryshme dhe pritet që Los Blancos të sigurojnë transferimin në ditët në vijim. /Telegrafi/