LAJMI I FUNDIT:

Edhe kolona zanore e filmit ‘Titanic’, “My Heart Will Go On” shënon rritje në Spotify pas tragjedisë së nëndetëses së zhdukur

Edhe kolona zanore e filmit ‘Titanic’, “My Heart Will Go On” shënon rritje në Spotify pas tragjedisë së nëndetëses së zhdukur

Që kur u publikua lajmi të enjten se nëndetësja e zhdukur ‘Titan’ kishte shpërthyer pranë vendit të Titanikut, kolona zanore e filmit “Titanic”, e kënduar nga Celine Dion me titull “Zemra ime do të vazhdojë” ka pasur një ngritje të madhe në dëgjueshmëri.

Sipas TMZ, kënga fituese e çmimit “Oscar” ka grumbulluar këto ditë më shumë se 500,000 dëgjime në platformën Spotify, që kur përpjekjet e kërkimit dhe shpëtimit për nëndetësen OceanGate përfunduan kur një fushë mbeturinash u gjet në fundin e oqeanit.

Sipas Associated Press, marina amerikane kishte analizuar të dhënat akustike dhe kishte gjetur një anomali “në përputhje me një shpërthim ose shpërthim në afërsi të përgjithshme të vendit ku zhytësja Titan po funksiononte kur komunikimet humbën”. Më pas, marina ia kaloi informacionin rojës bregdetare, i cili vazhdoi kërkimin deri në gjetjen e mbetjeve.


Nëndetësja ‘Titan’ u pa për herë të fundit të dielën, më 18 qershor përpara se të humbiste komunikimin me një anije kërkimore. Operatori i tij, OceanGate, ofron udhëtim turistik në rrënojat e Titanikut për 250,000 dollarë. Ata që humbën jetën në shpërthim përfshijnë CEO-n Stockton Rush, eksploruesin britanik Hamish Harding, studiuesin/zhytësin Paul-Henry Nargeolet dhe biznesmenin pakistanez Shahzada Dawood dhe djalin e tij Suleman.

Pas lajmit, regjisori i filmit “Titanic”, James Cameron – i cili ka udhëtuar në vendin e mbytjes mbi 33 herë – vuri në dukje se ekipi që qëndron pas zhytësit injoroi paralajmërimet për strukturën e automjetit ndërsa e krahasoi shpërthimin me Titanikun aktual.

Skenë nga filmi “Titanic”

“Jam i habitur nga ngjashmëria e vetë katastrofës së Titanikut – ku kapiteni u paralajmërua vazhdimisht për akullin dhe ajsbergët përpara anijes së tij, dhe megjithatë ai lundroi me shpejtësi të plotë në një oqean të mbushur me ajsbergë në një natë pa hënë dhe shumë njerëz vdiqën si rezultat”, tha ai. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Gruaja e Kanye West, Bianca Censori nuk i lë asgjë imagjinatës, ndërsa çifti darkon në Los Angeles

Gruaja e Kanye West, Bianca Censori nuk i lë asgjë imagjinatës, ndërsa çifti darkon në Los Angeles

Magazina
Lamine Yamal bën fotografi me të dashurën e tij të përfolur, pas fitores në Euro 2024

Lamine Yamal bën fotografi me të dashurën e tij të përfolur, pas fitores në Euro 2024

Magazina
Luana Vjollca tregon format atraktive me një fustan të shkurtë, në fotografitë e publikuara në Instagram

Luana Vjollca tregon format atraktive me një fustan të shkurtë, në fotografitë e publikuara në Instagram

Magazina
Melania Trump thyen heshtjen pas tentativës për vrasjen e Donald Trump

Melania Trump thyen heshtjen pas tentativës për vrasjen e Donald Trump

Magazina
Bora Zemani dhe Heidi Baci pozojnë për herë të parë së bashku

Bora Zemani dhe Heidi Baci pozojnë për herë të parë së bashku

Magazina
Kim Kardashian mahnit me një ansambël të kuq, teksa merr pjesë në dasmën të njeriut më të pasur të Indisë në Mumbai

Kim Kardashian mahnit me një ansambël të kuq, teksa merr pjesë në dasmën të njeriut më të pasur të Indisë në Mumbai

Magazina
Kalo në kategori