Ripërpunimi i këngëve tashmë është kthyer në një trend te këngëtarët shqiptarë.

Kënga “Pash dy sytë” e këngëtares Fatjeta Barbullushi duket se është kthyer në atraksion, pasi vetëm për dy ditë, dy këngëtarë të njohur kanë sjell ripërpunime të saj.

Ishte fillimisht Bruno, e ndërsa tani edhe Albatrit Muqiqi ka sjell një ‘cover’ të po kësaj kënge.

Të gjitha lajmet nga Estrada Shqiptare Të gjitha lajmet nga Estrada Shqiptare

Kënga është punuar nga Ilir Berani në muzikë dhe tekst, gjersa ripërpunimi është bërë në studion e Shkumbin Nebihut.

Ky ripërpunim është publikuar në kanalin YouTube vetëm në versionin audio, pa videoklip.

Nga komentet e para, duket se kënga është pritur mirë nga publiku. /Telegrafi/