LAJMI I FUNDIT:

E kopjoi Edersonin, por portieri rezervë i Cityt bën gabim trashanik dhe Mane dyfishon epërsinë e Liverpoolit

E kopjoi Edersonin, por portieri rezervë i Cityt bën gabim trashanik dhe Mane dyfishon epërsinë e Liverpoolit

Liverpooli e ka nisur fuqishëm ndeshjen gjysmëfinale në Kupën FA, ku po udhëheq 2-0 ndaj Manchester Cityt.

Reklama

Golin e parë e shënoi mbrojtësi Ibrahima Konate, derisa për të dytin u përkujdes Sadio Mane.

Portieri amerikan i Cityt, Zackary Steffen bëri një gabim trashanik duke e mbajtur topin dhe Sadio Mane u gjend mirë duke ia zënë atë dhe duke shënuar për 2-0.

Mediat e ndryshme në Angli po shkruajnë se Steffen u mundua të kopjoj Edersonin, i cili javën e kaluar pa presion e largoi topin nga vija e fundit.

Gjithsesi Steffen duhet ta dijë se nuk është Ederson dhe gabimi i tij i kushtoi Cityt që pranuan golin e dytë në këtë ndeshje. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Godin u kërkon të gjithëve të mos nxitohen me formën e Felix te Barcelona

Godin u kërkon të gjithëve të mos nxitohen me formën e Felix te Barcelona

La Liga
Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Premier League
Sjellje antisociale, raport psikiatrik dhe shmangie e gjobave: Lehmann akuzohet tani se ka sulmuar me motor-sharrë garazhin e fqinjit

Sjellje antisociale, raport psikiatrik dhe shmangie e gjobave: Lehmann akuzohet tani se ka sulmuar me motor-sharrë garazhin e fqinjit

Ndërkombëtare
Al Nassr fiton trilerin e shtatë golave ndaj Al Ahli - Ronaldo nuk ndalet as këtë xhiro

Al Nassr fiton trilerin e shtatë golave ndaj Al Ahli - Ronaldo nuk ndalet as këtë xhiro

Ligat tjera
Ronaldo shënoi dy herë për Al Nassr, por humbi një rast të qind për qind me portën e zbrazët

Ronaldo shënoi dy herë për Al Nassr, por humbi një rast të qind për qind me portën e zbrazët

Ligat tjera
Ramos thyen dy rekordet e Raul Gonzalez në La Liga dhe Ligën e Kampionëve

Ramos thyen dy rekordet e Raul Gonzalez në La Liga dhe Ligën e Kampionëve

La Liga
Kalo në kategori