LAJMI I FUNDIT:

E kishte nxjerrë uji në rërë, burri nga Australia ia shpëton jetën peshkaqenit – e kthen në det

E kishte nxjerrë uji në rërë, burri nga Australia ia shpëton jetën peshkaqenit – e kthen në det

Një burrë në Australi ka fituar epitetin e heroit, pasi nuk hezitoi që ta rrezikojë veten duke e kapur një peshkaqen që e kishte nxjerrë uji jashtë dhe ta kthejë në ujë, pasi në çdo moment rrezikohej të ngordhte.

Reklama

Paul Myles kur e pa peshkaqenin duke qëndruar në rërë në një plazh në Victoria të Australisë, nuk hezitoi që të ndalet dhe ta ndihmojë, transmeton Telegrafi.

Pavarësisht se ishte i vetëdijshëm për rrezikun që i kanosej, kapi peshkaqenin që peshonte mbi 20 kilogramë dhe e ktheu në ujë.

Madje sipas tij, peshkaqeni ishte në gjendje të rëndë shëndetësore dhe po të qëndronte edhe pak jashtë ujit, gjasat që të ngordhte për pak minuta, ishin shumë të mëdha.

E pamjet e shpëtimit të peshkaqenit u publikuan në rrjetet sociale dhe shpejt u bënë virale. Shumë komentues e cilësuan si hero për veprimin e bërë. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Aeroplani i Aeroflot goditet drejtpërdrejt nga rrufeja

Aeroplani i Aeroflot goditet drejtpërdrejt nga rrufeja

Interesante
Rusët arrestuan një burrë pranë Shën Petersburgut për flamurin verdhë e kaltër, doli se nuk ishte i ukrainasve – por i Forcave Hapësinore të Kremlinit

Rusët arrestuan një burrë pranë Shën Petersburgut për flamurin verdhë e kaltër, doli se nuk ishte i ukrainasve – por i Forcave Hapësinore të Kremlinit

Fun
Seksi shpallet sport në Suedi, javën e ardhshme organizohet

Seksi shpallet sport në Suedi, javën e ardhshme organizohet "Kampionati Evropian i Seksit"

Interesante
Presidenti hungarez deshi t’ia puth dorën homologes moldave, ajo e refuzoi – pamjet po bëjnë xhiron e botës

Presidenti hungarez deshi t’ia puth dorën homologes moldave, ajo e refuzoi – pamjet po bëjnë xhiron e botës

Fun
U nis nga Antalia për në Mynih – aterroi në Moskë, pensionistja gjermane futet në aeroplanin e gabuar dhe përfundon në anën tjetër të botës

U nis nga Antalia për në Mynih – aterroi në Moskë, pensionistja gjermane futet në aeroplanin e gabuar dhe përfundon në anën tjetër të botës

Fun
Biden godet me kokë kornizën e hekurt të derës së helikopterit derisa po zbriste në oborrin e Shtëpisë së Bardhë

Biden godet me kokë kornizën e hekurt të derës së helikopterit derisa po zbriste në oborrin e Shtëpisë së Bardhë

Fun
Kalo në kategori