LAJMI I FUNDIT:

E joshi me banane dhe në fund nuk ia dha, momenti kur elefanti godet një vajzë në Indi

E joshi me banane dhe në fund nuk ia dha, momenti kur elefanti godet një vajzë në Indi

Në një video amatore shihet një vajza duke i ofruar një banane elefantit, por ajo në momentin e fundit e largon dorën kur elefanti tentoi ta merr frutin.

Reklama

E kjo e argëtoi paksa vajzën, e cila nuk e dinte se edhe elefanti mund të nervozohet dhe ta godet në mënyrën më të tmerrshme siç edhe kishte ndodhur.

Një mikeshë që po e filmonte dëgjohet duke bërtitur dhe lëshon kamerën në tokë, kur shoqja e saj “fluturon” pasi goditet nga elefanti.

Videoja e këtij incidenti është publikuar nga Susanta Nanda, zyrtar i pylltarisë në Indi i cili vazhdimisht bën thirrje që të kenë kujdes vizitorët me kafshët.

“Nuk mund ta mashtroni elefanti. Janë një prej kafshëve më inteligjente”, tha Nanda.

Videoja nxiti një “lumë komentesh”, dhe shumë prej tyre vazhdimisht pyesnin për gjendjen shëndetësore të vajzës. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Inteligjenca britanike: Rusët u mundën në Bakhmut, janë të zhgënjyer - flasin për humbje të mëdha

Inteligjenca britanike: Rusët u mundën në Bakhmut, janë të zhgënjyer - flasin për humbje të mëdha

Evropa
Ishin strehuar në istikame duke menduar se nuk do t’i shohin, momenti kur droni kamikaz ukrainas godet ushtarët rusë

Ishin strehuar në istikame duke menduar se nuk do t’i shohin, momenti kur droni kamikaz ukrainas godet ushtarët rusë

Evropa
Pjesëtarët e grupit mercenar rus Wagner janë rikthyer në shtëpi nga fushëbeteja për të vrarë sërish

Pjesëtarët e grupit mercenar rus Wagner janë rikthyer në shtëpi nga fushëbeteja për të vrarë sërish

Evropa
Kthimi i tij në punë do të kushtonte mbi 500 milionë dollarë – ja çfarë ka mbetur nga aeroplani më i madh në botë, i shkatërruar në Ukrainë

Kthimi i tij në punë do të kushtonte mbi 500 milionë dollarë – ja çfarë ka mbetur nga aeroplani më i madh në botë, i shkatërruar në Ukrainë

Botë
Nga stuhia e fortë nuk arritën të zbresin në Beograd, piloti urdhërohet të niset për në Prishtinë – pasagjerët serbë nuk e lejuan

Nga stuhia e fortë nuk arritën të zbresin në Beograd, piloti urdhërohet të niset për në Prishtinë – pasagjerët serbë nuk e lejuan

Serbia
Vrasja e policit në veri, avokati serb Stojkoviq: Sulmi nuk do të ishte i mundur pa mbështetjen e Aleksandar Vuçiqit dhe BIA-s për FSB-në ruse

Vrasja e policit në veri, avokati serb Stojkoviq: Sulmi nuk do të ishte i mundur pa mbështetjen e Aleksandar Vuçiqit dhe BIA-s për FSB-në ruse

Serbia
Kalo në kategori