Skuadra e Slovan Bratislavës është futur detyrimisht në karantinë në Ishujt Faore, pasi dy lojtarë të tyre kanë rezultuar pozitiv me COVID-19, thuhet në njoftimin e UEFA-s.

Me arritjen e tyre në ishull, lojtarët ishin testuar negativ me Coronavirus, para se të përballeshin me Kl Klaksvik në parakualifikimet e Ligës së Kampionëve.

“Dy anëtarë i SK Slovan Bratislavës kanë rezultuar pozitiv me COVID-19 dhe autoritetet lokale kanë vendosur të izolojnë të gjithë skuadrën”, thuhet në njoftim.

Skuadra sllovak tentoi që të luante me skuadrën e dytë, mirëpo në mesin e tyre kishte të infektuar.

Kështu, ndeshja është anuluar dhe skuadra do t’i kalojë dhjetë ditë në karantinë, ndërsa ndeshja pritet të përfundojë me rezultat zyrtar në të mirë të Kl Klaksvik. /Telegrafi/