LAJMI I FUNDIT:

E fshehta e errët e Whitney Houston, keqtrajtimi në fëmijëri

E fshehta e errët e Whitney Houston, keqtrajtimi në fëmijëri
Whitney Houston (Foto: Scott Gries/ImageDirect/Getty Images./Guliver)

Whitney Houston ka qenë një prej këngëtareve më të mëdha të të gjitha kohërave, prandaj jeta dhe karriera e saj vazhdon të jetë e paharruar.

Reklama

Diva e muzikës u gjet e vdekur në vaskë në një hotel në Beverly Hills në shkurt të vitit 2012, pasi kishte marrë kombinim të kokainës, kanabisit dhe disa tableta të tjera. Problemet me drogën e kishin përcjellë gjatë karrierës, ndërsa ajo kishte folur haptas në vitin 2009 rreth vartësisë, të cilin nuk kishte arritur ta shmangte deri në vdekje.

Yjet që parashikuan vdekjen e tyre të hershme
Lexo po ashtu Yjet që parashikuan vdekjen e tyre të hershme

Megjithatë, jeta e saj vazhdon të jetë një mister dhe kohë pas kohe dalin detaje nga më të ndryshmet. Një prej tyre ka qenë një e fshehtë e errët familjare, me të cilën kishte luftuar gjithë jetën.

Whitney Houston (Foto: Kevork Djansezian/Getty Images/Guliver)

Këtë sekret, Whitney ia kishte rrëfyer asistentes shumëvjeçare, Mary Jones, të cilës i ka treguar për të gjitha keqtrajtimet që i ka përjetuar si fëmijë edhe atë nga një anëtare femër e familjes së saj.

“Whitney më shikoi dhe më tha: ‘Mary jam keqtrajtuar në fëmijëri. Por, këtë nuk e ka bërë ndonjë mashkull, ka qenë femër’, ma tha këtë me sytë e mbushur me lot dhe shtoi se nëna e saj nuk e kishte idenë se çfarë kishte ndodhur, dhe se asaj nuk i kishte thënë kurrë për këtë gjë”, ka rrëfyer Jones në filmin dokumentar “Whitney”.

Megjithatë, ajo asnjëherë nuk kishte treguar se për kë ishte fjala, edhe pse gjysmëvëllai i këngëtares, Gary Garland, ka ngritur dyshime se ishte fjala për kushërirën e tyre, Dee Dee Warwick (motra e këngëtares Dionne Warwick), e cila e kishte keqtrajtuar edhe atë.

Megjithatë, Dionne i ka përgënjeshtruar këto pohime, ndërsa të vërtetën Whitney e ka marrë me vete në varr, pasi nuk i ka treguar askujt se për kë ishte fjala. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Linda Halimi tregon se si reagon kur flirtojnë me të në prani të bashkëshortit: Vetëm ia bëj me sy dhe ai e di

Linda Halimi tregon se si reagon kur flirtojnë me të në prani të bashkëshortit: Vetëm ia bëj me sy dhe ai e di

Magazina
Noizy pas ngjarjeve në veri: Zot mos na provo, por nëse duhet jemi gjithmonë gati

Noizy pas ngjarjeve në veri: Zot mos na provo, por nëse duhet jemi gjithmonë gati

Magazina

"Kënga Magjike" nuk do të organizohet këtë vit

Magazina
Efi zbulon se nuk ka më miqësi me Luizin dhe Kiarën: Nuk dua të flas më për këtë pjesë

Efi zbulon se nuk ka më miqësi me Luizin dhe Kiarën: Nuk dua të flas më për këtë pjesë

Magazina
Thuhet se lidhja e Leonardo DiCaprios me Vittoria Ceretti po bëhet serioze

Thuhet se lidhja e Leonardo DiCaprios me Vittoria Ceretti po bëhet serioze

Magazina
Kanye West shkel ligjin italian kundër terrorizmit duke mbajtur vazhdimisht maskë në fytyrë, mund të dënohet me gjobë

Kanye West shkel ligjin italian kundër terrorizmit duke mbajtur vazhdimisht maskë në fytyrë, mund të dënohet me gjobë

Magazina
Kalo në kategori