Kupa e Botës nuk u kthye në Angli as këtë herë, por macja Dave, anëtari i fundit i skuadrës së Anglisë, sigurisht që po.

Ndërsa humbja kundër Francës nënkuptonte se Tre Luanët nuk do të merrnin në shtëpi Trofeun e Kupës së Botës, ata nuk e lanë Katarin me duar bosh – ata tani do të kenë një mik mace me vete.

Mbrojtësit Kyle Walker dhe John Stones, të cilët të dy luajtën për skuadrën e Gareth Southgate në ndeshjen e fundit të Anglisë, vendosën të adoptojnë një mace endacake me të cilën u miqësuan në bazën e tyre të hotelit në Al Wakrah.

Reklama

Futbolli mund të mos kthehet në shtëpi këtë vit, por macja Dave (në foto) sigurisht që po. Kyle Walker dhe John Stones vendosën të adoptojnë një mace mikpritëse endacake, me të cilën u miqësuan në bazën e tyre të hotelit në Al Wakrah.

Walker kishte premtuar se do ta merrte macen Dave në Angli nëse ata fitonin turneun, por pavarësisht humbjes 2-1 të skuadrës nga Franca gjatë çerekfinales, macja ka shkuar së bashku me ta.

Reklama

Dave u adoptua shpejt si maskota e skuadrës, me dyshen e Manchester Cityt që u fotografuan me mikun e tyre të ri derisa hipnin në aeroplan për në Angli.

Duket se lojtarët e Anglisë do të mbajnë mend një gjë së paku të mirë nga Katari, pasi gjetën një mik të ri atje dhe tani e tutje ajo do të jetë pjesë e tyre. /Telegrafi/