LAJMI I FUNDIT:

E ardhmja e Ardon Jasharit në Gjermani, Gladbach dhe Stuttgart skuadrat favorite për mesfushorin shqiptar

E ardhmja e Ardon Jasharit në Gjermani, Gladbach dhe Stuttgart skuadrat favorite për mesfushorin shqiptar

Ardon Jashari pritet të bëj hapin e madh në karrierë, pasi do të largohet nga Luzerni në verë.

Reklama

Mesfushori shqiptar është ndër futbollistët më të vlerësuar në kampionatin zviceran dhe ofertat në drejtim të tij nuk mungojnë.

Por talentin shqiptar me pasaportë zvicerane është i prirë për tu transferuar në elitën e futbollit gjerman Bundesliga.

Dy klubet gjermane Borussia Moenchegladbach dhe Stuttgart po shihen si favorite, pasi kanë bërë hapa para për transferimin e tij.

Në garë për Jasharin kanë qenë edhe skuadra të tjera si Celtic, Atalanta, Porto e Eintracht Frankfurt, por Stuttgart e Gladbach janë para në garë.

Ardon Jashari do të largohet nga Luzerni në fund të sezonit
Lexo po ashtu Ardon Jashari do të largohet nga Luzerni në fund të sezonit

Luzerni tanimë i ka njoftuar skuadrat e interesuara se për ta lënë të lirë kapitenin e tyre kërkojnë së paku gjashtë milionë euro.

20-vjeçari këtë edicion ka zhvilluar 37 ndeshje zyrtare me fanellën e Luzernit, ku ka realizuar edhe një gol dhe ka asistuar në katër të tjerë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Solskjaer kritikon Man Utd për Kane dhe tregon katër yjet që ai iu lut klubit të nënshkruante gjatë kohës së tij

Solskjaer kritikon Man Utd për Kane dhe tregon katër yjet që ai iu lut klubit të nënshkruante gjatë kohës së tij

Premier League
Një minë ruse i vrau vëllain në luftë, shtatë ditë më vonë Riznyk luajti në Ligën e Kampionëve me Shakhtar Donetsk

Një minë ruse i vrau vëllain në luftë, shtatë ditë më vonë Riznyk luajti në Ligën e Kampionëve me Shakhtar Donetsk

Liga e Kampionëve
UEFA gjobit Shqipërinë me 44 mijë euro për ekseset në ndeshjen ndaj Polonisë, i jep edhe pesë paralajmërime

UEFA gjobit Shqipërinë me 44 mijë euro për ekseset në ndeshjen ndaj Polonisë, i jep edhe pesë paralajmërime

Kombëtarja e Shqipërisë
Xherdan Shaqiri ndëshkohet me karton të kuq në humbjen e Chicago Fire

Xherdan Shaqiri ndëshkohet me karton të kuq në humbjen e Chicago Fire

Ligat tjera
Kosova bie për dy pozita në renditjen e FIFA-s, Shqipëria ngritet për tri vende

Kosova bie për dy pozita në renditjen e FIFA-s, Shqipëria ngritet për tri vende

Përfaqësuesja e Kosovës
Joao Felix zbulon se ai pranoi një ulje të konsiderueshme të pagës për t’u transferuar te Barcelona

Joao Felix zbulon se ai pranoi një ulje të konsiderueshme të pagës për t’u transferuar te Barcelona

La Liga
Kalo në kategori