Në vitet e tetëdhjeta dhe në fillim të viteve të nëntëdhjeta, në kohën e popullaritetit dhe famës më të madhe, Kim Basinger ishte një nga aktoret më të bukura në Hollywood.

Burra në të gjithë botën janë tërhequr nga kjo bionde mahnitëse nga karizma e saj e parezistueshme.

Ajo ishte gjithashtu një femër e James Bondit në filmin “Never Say Never Again” përkrah Sean Connery, dhe fitoi statusin e yllit erotik pasi luajti në “9½ Weeks” së bashku me Mickey Rurkey, transmeton KosovaPress.

Kim ka joshur shumë burra, duke përfshirë muzikantin Prince, aktorin Richard Gere dhe ka kurorëzuar dashurinë me kolegun e saj, Alec Baldwin. Ata u martuan në vitin 1993 pasi aktorja falimentoi. Alec e ndihmoi atë dhe katër vite pas dasmës së tyre, lindi vajza e tyre, Aireland.

Kim Basinger (Foto: Tibrina Hobson/Getty Images/Guliver)

Natyra çudibërëse e aktores, së bashku me problemet e saj të shumta me këtë çift të martuar, çuan deri në fund të dashurisë në vitin 2000. Pas divorcit ajo ra në depresion dhe u tërhoq nga publiku për një kohë, ndërsa gjatë trajtimit të saj u bë e varur nga ilaçet.

Aktorja 65-vjeçare ka qenë duke filmuar më pak dhe duke u përqendruar më shumë në punën humanitare, dhe duke gjykuar nga fotografitë nga një ngjarje në të cilën u shfaq në këtë javë, ajo duket se i është nënshtruar operacioneve plastike, pasi fytyra e saj ka ndryshuar shumë.

Siç shihet në imazhet e publikuara, Basinger nuk ka rrudha dhe përkujton shumë në ‘kukulla plastike’.

Kim Basinger (Foto: Tibrina Hobson/Getty Images/Guliver)