LAJMI I FUNDIT:

Dy javë pushim, por cilat janë pesë ndryshimet që ndodhën në Serie A

Dy javë pushim, por cilat janë pesë ndryshimet që ndodhën në Serie A

Me Serie A që më në fund rikthehet pas një pauze dyjavore, cilat janë pesë ndryshimet më të rëndësishme që nga raundi i fundit i ndeshjeve?

Reklama

Kalimi i Dusan Vlahovicit nga Fiorentina te Juventus për 80 milionë euro është ndryshimi i parë që ka ndodhur në ligën italiane.

Sulmuesi 22-vjeçar ka shënuar 17 gola në 21 paraqitje në Serie A deri më tani këtë sezon dhe Biankonerët shpresojnë se ai do të jetë njeriu që do të zgjidhë problemet e sulmit të ekipit nën drejtimin e Massimiliano Allegrit këtë sezon.

Analizë, parashikim dhe formacionet e mundshme të Derbit della Madonnina
Lexo po ashtu Analizë, parashikim dhe formacionet e mundshme të Derbit della Madonnina

Largimi i Vlahovicit nga skuadra e Vincenzo Italianos i Fiorentinës do të thoshte se duheshin përforcime dhe Viola siguroi sulmuesin brazilian 23-vjeçar Arthur Cabral nga FC Basel pak para mbylljes së afatit të transferimeve. Lojtari shënoi 14 gola në 18 ndeshje të ligës zvicerane këtë sezon dhe ai pritet të ketë një ndikim të madh në Firence.

Interi mori Robin Gosens nga Atalanta që ishte një tjetër transferim i madh; gjermani ka shkëlqyer në vitet e fundit nën drejtimin e Gian Piero Gasperinit në Bergamo dhe ai është një opsion i rëndësishëm në të majtë për trajnerin Simone Inzaghi, i cili me siguri do të nxjerrë më të mirën nga lojtari me sistemin e tij 3-5-2.

Rodrigo Bentancur dhe Dejan Kulusevski nuk do të shihen më në Serie A këtë sezon; dyshja e Juventusit iu bashkua Tottenhamit të Antonio Contes në ditën e fundit të transferimeve, gjë që liroi hapësirë ​​për bardhezinjtë për të nënshkruar me Denis Zakaria nga Borussia Monchengladbach.

Si mund të rreshtohet Juventusi pas afatit të shkëlqyer të transferimeve
Lexo po ashtu Si mund të rreshtohet Juventusi pas afatit të shkëlqyer të transferimeve

Ndryshimi i fundit i rëndësishëm që nga raundi i fundit i ndeshjeve të Serie A ishte huazimi i Stefano Sensi në Sampdoria.

Mesfushori italian vështirë se është paraqitur nën drejtimin e Simone Inzaghit këtë sezon dhe ai do të shpresojë për një kohë të rregullt të lojës. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Drejtori në largim i Barcelonës zbulon se çfarë po ndodhë me rastin e Messit

Drejtori në largim i Barcelonës zbulon se çfarë po ndodhë me rastin e Messit

La Liga
Si e kishte parashikuar saktë nëna e ndjerë e Adriano Gallianit rrugëtimin e Monzas për në Serie A

Si e kishte parashikuar saktë nëna e ndjerë e Adriano Gallianit rrugëtimin e Monzas për në Serie A

Serie A
Pochettino e do njërin ndër yjet më të mëdhenj të Real Madridit te Chelsea

Pochettino e do njërin ndër yjet më të mëdhenj të Real Madridit te Chelsea

Premier League
Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Premier League
Vetëm 15 vjeç, por talenti i Barcelonës ka shënuar njërin ndër golat më të bukur të këtij sezoni

Vetëm 15 vjeç, por talenti i Barcelonës ka shënuar njërin ndër golat më të bukur të këtij sezoni

La Liga
Quincy Promes përballet me burg për importimin e 1370 kilogramëve kokainë në vlerë prej 75 milionë eurove

Quincy Promes përballet me burg për importimin e 1370 kilogramëve kokainë në vlerë prej 75 milionë eurove

Ndërkombëtare
Kalo në kategori