Adnan Januzaj mund të jetë në rrugën e tij për në Serie A këtë verë.

Real Sociedad po përpiqet të bindë belgun që të nënshkruajë një rinovim të kontratës, por ai i ka refuzuar ofertat e tyre deri më tani.

Fichajes raporton se Napoli i është drejtuar atij për të zëvendësuar Lorenzo Insigne në skuadrën e Seire A.

Kulusevski zgjodhi numrin 44-të në fanellë te Tottenhami shkaku i Adnan Januzajt Kulusevski zgjodhi numrin 44-të në fanellë te Tottenhami shkaku i Adnan Januzajt

Napolitanët e shohin lojtarin me prejardhje shqiptare si një zëvendësues perfekt italianit, por ende nuk ka diçka konkrete.

Për Januzajn interesim ka shfaqur edhe Milani dhe duket se do të jetë një garë e ashpër për shërbimet e lojtarit me pasaportë belge.

Reklama

Anësori synon të transferohet te një skuadër ku mund të fitojë trofe dhe Rossonerët mund të jenë favoritë për kartonin e tij. /Telegrafi/

Reklama