LAJMI I FUNDIT:

Duelet e xhiros së 16-të në Ligën e Parë në basketboll

Duelet e xhiros së 16-të në Ligën e Parë në basketboll
(Foto: basketbolli.com)

Nga dita e martë deri të premten do të zhvillohen duelet e xhiros së 16-të në Ligën e Parë në basketboll.

Reklama

Dueli kryesor është ndërmjet Istogut dhe Marigona Hill Prishtinës. Istogasit kanë 13 fitore dhe dy humbje, ndërsa prishtinasit nëntë fitore dhe gjashtë humbje, andaj pritet një sfidë shumë interesante të enjten mbrëma.

Lideri RC Drita Cola që ka 14 fitore dhe një humbje do të sfidohet nga Prishtina e Re, që ka tri fitore dhe 12 humbje deri më tani.

AS Prishtina do të takohet me Lipjanin. Skuadra prishtinase ka 11 fitore dhe tri humbje, derisa lipjanasit një fitore dhe 14 humbje.

Feronikeli do të përballet me New Basket, kurse Vushtrria me Megasports.

Liga e Parë – Java 16

E martë

19:00 Feronikeli – New Basket

E mërkurë

17:30 Prishtina e RE – RC Cola Drita

E enjte

18:30 Istogu – Marigona Hill Prishtina

19:00 Vushtrria – Megasports

E premte

19:30 AS Prishtina – Lipjani


Në trend Sport

Më shumë
Barcelona lëshon komunikatë zyrtare për rastin e Lionel Messit

Barcelona lëshon komunikatë zyrtare për rastin e Lionel Messit

La Liga
Lionel Messi zbulon arsyen pse refuzoi të kthehej te Barcelona

Lionel Messi zbulon arsyen pse refuzoi të kthehej te Barcelona

La Liga
Dihet se kur Leo Messi mund të bëjë  debutimin e tij për Inter Miami - çmimet e biletave kanë fluturuar në qiell

Dihet se kur Leo Messi mund të bëjë debutimin e tij për Inter Miami - çmimet e biletave kanë fluturuar në qiell

Ligat tjera
Përfundimi i një epoke: Messi nuk do ta arrijë Ronaldon si golashënuesi më i mirë në histori të Ligës së Kampionëve

Përfundimi i një epoke: Messi nuk do ta arrijë Ronaldon si golashënuesi më i mirë në histori të Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Inter Miami zyrtarizon Lionel Messin me një video interesante

Inter Miami zyrtarizon Lionel Messin me një video interesante

Ligat tjera
West Ham mposht Fiorentinën në minutat e fundit, fiton Ligën e Konferencës

West Ham mposht Fiorentinën në minutat e fundit, fiton Ligën e Konferencës

Ligat tjera
Kalo në kategori