Dua Lipa dukej magjepsëse me një fustan të gjatë teksa po shkonte në ceremoninë inauguruese “Albie Awards” nga Fondacioni për Drejtësi të George Clooney të enjten (29 shtator).

Reklama

Dalja e yllit të popit 27-vjeçar vjen pasi ajo u fotografua në fotot ekskluzive të marra nga DailyMail.com nga një natë takimi me drejtuesin e “The Daily Show” Trevor Noah, të mërkurën mbrëma.

Këngëtarja e “Levitating’ u pa duke bërë një hyrje madhështore e veshur tërësisht me të zeza, teksa po largohej nga Hoteli Greenwich në Manhattan ndërsa po shkonte për në një SUV në pritje, shkruan DailyMail.

Dua vuri në pah fizikun e saj joshës në fustanin e saj, i cili ekspozonte krahët e saj të tonifikuar dhe rripat e trashë të bashkuar në formën ‘Y’ mbi shpinën e saj.

Reklama
Reklama

Fustani i saj ishte i zbukuruar me dy rreshta paralele kopsash të trashë ari dhe argjendi që kalonin në gjoks dhe përgjatë anëve të këmbëve të saj.

Përveç rripit të vetëm që kalonte në qendër, veshja ekspozonte gjysmën e sipërme të shpinës së saj dhe e kompletoi dukjen me takat e saj të zeza me majë.

Këngëtarja e lindur në Londër kishte veshur flokët e saj të errët në një topuz të lartë, me balluke të shtrira në mënyrë dramatike anash.

Fustani i zi i hijshëm i Duas dhe stili i flokëve dukeshin se kanalizonin atë elegancë klasike të fustanit ikonik të zi të Audrey Hepburn nga klasikja e saj e vitit 1961 “Breakfast at Tiffany’s”.

Reklama

Ajo shtoi disa bizhuteri me një byzylyk të trashë ari dhe një palë vathë argjendi në formë kapëse letre, të cilat ishin të ngjashme me vathët që ajo veshi një natë më parë në takimin e saj me Trevor Noah.

Reklama

Këngëtarja dhe komediani u panë duke shijuar një darkë intime por të qetë së bashku në një restorant xhamajkan.

“Ata ishin ulur larg nga të gjithë të tjerët në restorant. Ishte e qartë se ata ishin të lidhur me njëri-tjetrin dhe ishin afër gjatë gjithë darkës. Ata u larguan së bashku dhe ecën, duke u ndalur për përqafime të gjata”, tha një burim.

Reklama

Pasi ecën për pak kohë krah për krah, Dua dhe Trevor iu kthyen njëri-tjetrit të përqafuar. Trevor vendosi krahun e tij në shpinën e krijueses së hiteve, teksa ajo mbështjelli krahët rreth shpatullave të tij kur ata po përqafoheshin.

Nata e takimit të tyre vjen pasi të dy u ndanë nga partnerët me të cilët kishin rreth dy vjet.

Reklama

I dashuri më i fundit afatgjatë i Duas ishte modeli Anwar Hadid, 23 vjeç, vëllai më i vogël i Gigi dhe Bella Hadid. Të dy thuhet se filluan të takoheshin në qershor të 2019-ës, pak pasi ajo u nda nga i dashuri i saj i mëparshëm.

Reklama

“Jam shumë rehat në marrëdhënie, më shumë se çdo tjetër. Ne zgjohemi rreth orës 9:00, 9:30, dush, vishemi, hamë pak mëngjes, nxjerrim qenin në një shëtitje të gjatë, ndoshta bëjmë joga, bëj një drekë, rrimë, shiko një film, luaj me kafshët”, kishte thënë ajo për Rolling Stone për numrin e shkurtit 2021.

Por të dy thuhet se do të ndaheshin dhe më pas do të riktheheshin së bashku gjatë gjithë marrëdhënies, dhe ata ishin në vështirësi deri në fund të vitit 2021 për shkak udhëtimeve të shumtaqë i mbante të ndarë.

Reklama

Thuhet se ata u ndan përfundimisht në dhjetor të vitit të kaluar.

Reklama

Lidhja më e fundit serioze e Trevor ishte me aktoren Minka Kelly. Në shtator 2020, u raportua se ata ishin takuar për disa kohë, madje ishin në karantinë së bashku në fillim të pandemisë.

Dua fotografohet në darkë dhe duke u përqafuar me Trevor Noah Dua fotografohet në darkë dhe duke u përqafuar me Trevor Noah

Ata e ndërprenë marrëdhënien e trazuar në maj 2021, vetëm për t’u parë përsëri së bashku më vonë atë muaj, por romanca u shua në maj të këtij viti. /Telegrafi/