LAJMI I FUNDIT:

Dronët kamikaz të ushtrisë ukrainase, hedhin në erë kamionin dhe tankun rus

Dronët kamikaz të ushtrisë ukrainase, hedhin në erë kamionin dhe tankun rus

Operatorët ukrainas të dronëve po vazhdojnë me sulmet e tyre ndaj makinerisë luftarake ruse.

Reklama

Ata me dronët kamikaz po hedhin në erë tanke, mjete të ndryshme të blinduara e madje edhe sisteme raketore, transmeton Telegrafi.

Në anën tjetër, një dron tjetër poashtu kamikaz hodhi në erë një tank të ushtrisë së Putinit, i cili pandërprerë po shtinte në drejtim të pozicioneve të ushtrisë ukrainase.

Shefi i grupit mercenar Wagner: Elita ruse i dërgon fëmijët në universitete , ndërsa ata të punëtorëve vdesin në luftë
Lexo po ashtu Shefi i grupit mercenar Wagner: Elita ruse i dërgon fëmijët në universitete , ndërsa ata të punëtorëve vdesin në luftë

Ai fillimisht lokalizohet dhe më pas droni i vërsulet me shpejtësi dhe përplaset në të, duke shkaktuar një shpërthim të fuqishëm që shkatërroi tankun.

Që nga fillimi i luftës në Ukrainë, operatorët e dronëve kanë luajtur një rol të veçantë në fushëbetejë. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Vrau tre persona, përfshirë një profesor – pse ‘u çmend’ kaq shumë i dyshuari që tronditi Roterdamin e Holandës?

Vrau tre persona, përfshirë një profesor – pse ‘u çmend’ kaq shumë i dyshuari që tronditi Roterdamin e Holandës?

Evropa
Lëvizje historike, Macron po i ofron Korsikës autonomi pa të drejt shkëputje nga Franca

Lëvizje historike, Macron po i ofron Korsikës autonomi pa të drejt shkëputje nga Franca

Evropa
Pamjet e takimit të Putinit me Kadyrov ngjallin spekulime

Pamjet e takimit të Putinit me Kadyrov ngjallin spekulime

Evropa
Filmohet momenti kur rusët sulmojnë fabrikën e koksit në Avdiivka

Filmohet momenti kur rusët sulmojnë fabrikën e koksit në Avdiivka

Evropa
Gjermania dhe Izraeli nënshkruan marrëveshjen

Gjermania dhe Izraeli nënshkruan marrëveshjen "historike" të mbrojtjes raketore prej 3.5 miliardë dollarësh

Botë
Avokati Stojkoviq: Radoiçiq është pjesë e BIA-s, Vuçiqi me anë të propagandës ruse po krijon frikë dhe panik te serbët e Kosovës

Avokati Stojkoviq: Radoiçiq është pjesë e BIA-s, Vuçiqi me anë të propagandës ruse po krijon frikë dhe panik te serbët e Kosovës

Serbia
Kalo në kategori