Drita me fitore komode ndaj Lirisë, vazhdon presionin për titull

Drita ka shënuar fitore ndaj Lirisë me rezultat 4-2 në kuadër të javës së 29-të të Albi Mall Superligës së Kosovës.

Ndeshja nisi shumë mirë për Dritën që arriti të zhbllokojë herët sfidën.

Ishte Meris Maliqi që shënoi në minutën e  10-të për 1-0. Edhe pse kishte raste, me këtë rezultat u mbyll pjesa e parë.

Me të fillur e dyta, Drita shtoi epërsinë përmes sulmuesit të tyre më të mirë, Blerim Krasniqit që shënoi për 2-0.

Në minutën e 56-të, Drita hipotekoi fitoren kur një harkim i Besnik Krasniqit u devijua nga mbrojtja e Lirisë për 3-0.

Krejt çfarë bëri Liria ishte një gol i Arbër Bashës në minutën e 74-të për 3-1.

Drita në minutën e 84-të, shtoi epërsinë në 4-1 me golin e Albert Dabiqajt nga pika e bardhë.

Liria shënoi edhe njëherë në kohën shtesë për rezultatin 4-2.

Me këtë fitore Drita ngjitet përkohësisht në vendin e dytë me 57 pikë, dy më pak se Ballkani dhe tri më shumë se Llapi që ka një ndeshje më pak./Telegrafi/

Nuk pajtohet me Ancelottin, mbrojtësi i Real Madridit ka gjetur destinacionin e ri

Po shkëlqen te Borussia Dortmund, por është lojtar i Chelseat – Guardiola e do me çdo kusht te Man City

Chelsea kontakton trajnerin i cili ka bërë ‘revolucion’ në futboll me sistemin 2-7-2

Milani në listën kryesore ka tre trajnerë portugezë – në krye të saj ish ylli i Interit

Nuk dështuan vetëm me Harry Kane, Ten Hag tregon mesfushorin perfekt që do të bashkëpunonte me Casemiron

Mbappe ‘konfirmon’ transferimin te Real Madridi, bleu vilën e legjendës së Los Blancos