Drita fiton me lehtësi ndaj Besës

Drita ka fituar 3-1 ndaj Besës në kuadër të javës së 22-të në Superligën e Kosovës.

Pas vetëm pesë minutash lojë në stadiumin e qytetit, intelektualët kaluan në epërsi me golin e Xhevdet Shabanit.

I shumë disponuar për lojë, Shabani (15’), shënoi edhe golin e dytë për Dritën duke bërë që rezultati të shkonte në 2-0.

45 minutat e dytë ishin edhe më intensiv, pasi u shënuan edhe dy gola të tjerë.

Fillimisht Besa ngushtoi epërsinë e vendasve në 2-1 me golin e realizuar nga Ardi Hajdini në minutën e 65-të.

Por, Drita e vulosi fitoren e tyre me golin e tretë të realizuar nga Bujar Shabani (67’) që u asistua nga Betim Haxhimusa.

Pas javës së 22-të, Drita është rikthyer në vendin e parë me 47 pikë, mirëpo shpreson që Ballkani të dështoi ndaj Llapit në takimin që aktualisht po zhvillohet, gjersa Besa vazhdon të jetë në vendin e fundit me shtatë sosh. /Telegrafi/

Cristiano Ronaldo bëri një gabim shumë të madh kur parashikoi tre favoritët për Ligën e Kampionëve

Ronald Araujo afër largimit nga Barcelona? Agjenti i tij në bisedime me klubin e njohur

U eliminua nga Liga e Kampionëve, Guardiola e do me çdo kusht transferimin e top yllit gjerman

Superkompjuteri parashikon favoritin e ri për të fituar Ligën e Kampionëve këtë sezon

Ancelotti theu protokollin e UEFA-s pasi eliminoi Manchester Cityn nga Liga e Kampionëve