Blerja e fundit e Chelsea, Danny Drinkwater, ka përshëndetur Leicester Cityn me disa fjalë të bukura.

Anglezi ka thënë se ishte një vendim i vështirë për t’u larguar, por se duhet ta merrte.

“Ishin pesë vite të mira të jetës sime. Leicesteri më ka dhënë shumë dhe unë do i jep mirënjohës gjithmonë pronarëve, tifozëve, bashkëlojtarëve, skuadrës dhe të gjithë stafit që kam takuar në këto vite”.

“Atë që kemi arritur së bashku ishte e mahnitshme dhe do jenë gjithmonë me mua”.

“Të largohesha ishte një vendim i vështirë, por besoja se ishte koha e duhur’, ka thënë Drinkwater. /Telegrafi/