Drenica ka bërë të ditur se i ka ndarë rrugët me Bruno Arrabal Passamanin.

Klubi nga Skenderaj njoftoi se lojtari kishte kërkuar të shkonte në Brazil për shkak të një rasti emergjent dhe e kanë lejuar largimin e tij.

Përmes një postimi në faqen e tyre zyrtare në Facebook, Drenica solli detaje nga situata e lojtarit:

Të gjitha lajmet nga KF Drenica Të gjitha lajmet nga KF Drenica

Komunikatë për media!

Klubi futbollistik ‘Drenica’, njofton se sot ka nderprerë bashkëpunimin me vullnet të dyanshëm me futbollistin, Bruno Arrabal Passamani, për shkak që ky i fundit për një rast emergjent në familje është detyruar të rikthehet në Brazil, lojtari ka bërë kerkesë zyrtare për largim, të cilën klubi e ka mirëkuptuar dhe e ka aprovuar kerkesën e lojtarit.

Reklama

KF Drenica, falendëron futbollistin për kontributin e dhënë për klubin, dhe i dëshiron suksese e çdo të mirë në jetë! /Telegrafi/

Reklama