LAJMI I FUNDIT:

Drenica shënon fitore bindëse ndaj Flamurtarit

Drenica shënon fitore bindëse ndaj Flamurtarit

Drenica ka regjistruar fitore prej 3-0 kundër Flamurtarit në ndeshjen e xhiros së dhjetë në Superligën e Kosovës në futboll, në sfidën që u zhvillua në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.

Reklama

Rezultati u zhbllokua në minutën e 21-të me golin e Taulant Dajakut, i cili i kaloi mysafirët në epërsi.

Shumë shpejt, skuadra vizitore e dyfishoi epërsinë, ndërsa golashënues ishte Kreshnik Uka (26′).

Me të filluar pjesa e dytë (46′), Drenica e ngriti akoma më shumë avantazhin me golin e tretë të realizuar nga Diar Mustafa.

Kjo është fitorja e katërt e Drenicës në dhjetë ndeshjet e para në Superligë, ndërsa numëron edhe tri fitore dhe tri humbje, gjegjësisht 15 pikë të arkëtuara.

Ndërkaq, për Flamurtarin kjo është humbja e dytë këtë sezon dhe mbetet në kuotën e 16 pikëve, me katër fitore dhe katër barazime. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Inteligjenca Artificiale parashikon se kë ka më shumë gjasa të nënshkruajë Man Utd këtë verë, krijon një listë me nëntë lojtarë

Inteligjenca Artificiale parashikon se kë ka më shumë gjasa të nënshkruajë Man Utd këtë verë, krijon një listë me nëntë lojtarë

Premier League
Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Premier League
Mësohet se për sa kohë UEFA mund ta ndalojë Juventusin nga garat evropiane

Mësohet se për sa kohë UEFA mund ta ndalojë Juventusin nga garat evropiane

Ndërkombëtare
Sadio Mane, Paul Pogba dhe 19 nënshkrimet tjera më zhgënjyese të sezonit nga top ligat evropiane

Sadio Mane, Paul Pogba dhe 19 nënshkrimet tjera më zhgënjyese të sezonit nga top ligat evropiane

Ndërkombëtare
La Liga do të japë javën e ardhshme vendimin për lejen e Barcelonës për të nënshkruar me lojtarë të rinj

La Liga do të japë javën e ardhshme vendimin për lejen e Barcelonës për të nënshkruar me lojtarë të rinj

La Liga
Fernando Alonso shet Ferrari Enzon e tij, çmimi pritet të jetë marramendës

Fernando Alonso shet Ferrari Enzon e tij, çmimi pritet të jetë marramendës

Formula 1
Kalo në kategori