LAJMI I FUNDIT:

Drejtuesit e Man Cityt nuk besojnë në krisjen e raportit të Guardiolës me Grealish

Drejtuesit e Man Cityt nuk besojnë në krisjen e raportit të Guardiolës me Grealish

Degradimi i yllit anglez Jack Grealish në bankinën e Manchester Cityt ka qenë një pikë diskutimi mes tifozëve dhe ekspertëve këtë sezon.

Ylli anglez dukej afër formës së tij më të mirë në mesjavë, teksa luajti kundër Young Boys në kuadër të Ligës së Kampionëve.

Megjithatë, shumë vëzhgues besojnë se menaxheri Pep Guardiola po e ‘dënon; Grealishin për shkak të festimeve të tij të tepruara gjatë festave të tripletës sezonit të kaluar.

Sipas mediumit The Independent, njerëzit brenda klubit nga Etihad nuk besojnë në spekulime të tilla nga mediat.

Ata besojnë se Grealish është thjesht pjesë e rotacionit të menaxherit dhe ka një rol për të luajtur në ekip.

Ndërsa ai mund të startojë kundër Manchester United të dielën, City mund të thërrasë edhe Jeremy Dokun si titullarë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Anglia e nis me fitore në Euro 2024 dhe merr kryesimin e grupit

Anglia e nis me fitore në Euro 2024 dhe merr kryesimin e grupit

Përfaqësueset
Shuma marramendëse e parave që skuadra e Anglisë do të marrë nëse fiton në Euro 2024

Shuma marramendëse e parave që skuadra e Anglisë do të marrë nëse fiton në Euro 2024

Përfaqësueset
Ronaldinho “shpërthen” ndaj Brazilit: Nuk do t’i shikoj ndeshjet e tyre, shumica janë lojtarë mesatarë

Ronaldinho “shpërthen” ndaj Brazilit: Nuk do t’i shikoj ndeshjet e tyre, shumica janë lojtarë mesatarë

Përfaqësueset
Shqiptarët dhe serbët u përleshën në qendër të Gelsenkirchen

Shqiptarët dhe serbët u përleshën në qendër të Gelsenkirchen

Përfaqësueset
UEFA hap procedurë disiplinore ndaj Shqipërisë pas ndeshjes me Italinë

UEFA hap procedurë disiplinore ndaj Shqipërisë pas ndeshjes me Italinë

Kombëtarja e Shqipërisë
Ylli i Barcelonës tronditë me deklaratë: Kam menduar ta lë futbollin

Ylli i Barcelonës tronditë me deklaratë: Kam menduar ta lë futbollin

La Liga
Kalo në kategori