LAJMI I FUNDIT:

Drejtuesit e Juves dhe Atalantas biseduan për një shkëmbim gjatë verës

Drejtuesit e Juves dhe Atalantas biseduan për një shkëmbim gjatë verës

Juventusi ka fituar Kupën e Italisë, pasi në finale ka mposhtur Atalantan me rezultat 1-2.

Reklama

Përveç në fushë që ishte përballja, ka pasur një takim edhe jashtë fushës mes drejtuesve të dy klubeve italiane.

Zonja e Vjetër dëshiron transferimin e mbrojtësit gjerman Robin Gosens dhe kanë shfrytëzuar takimin në finalen e Kupës për të biseduar me drejtuesit bergamask.

Mediat në Itali kanë raportuar se drejtuesit e dy klubeve po mendojnë për një shkëmbim të lojtarëve gjatë verës.

Atalanta ka në huazim mbrojtësin Romero dhe duhet t’i paguajë Juventusit 16 milionë euro për blerjen përfundimtare të tij.

Cristian Romero

Në anën tjetër torinezët duan transferimin e mbrojtësit të majtë gjerman Robin Gosens që Atalanta e vlerëson 40 milionë euro.

Palët kanë pasur një takim të mirë dhe sipas mediave italiane do të takohen përsëri për ta finalizuar marrëveshjen.

Gjiganti italian Juventus është gati të shpenzojë rreth 25 milionë euro si dhe t’i ofrojë shërbimet e mbrojtësit Romero për ta bërë të vetin anësorin gjerman.

Robin Gosens

26-vjeçari Gosens ka pasur një vit të jashtëzakonshëm, ku në 43 ndeshje zyrtare ka shënuar 12 gola dhe ka asistuar në tetë të tjerë.

Interesim për lojtarin kanë shprehur edhe dy skuadrat e mëdha evropiane Atletico Madrid dhe Bayern Munich, megjithatë Juventusi duket në përparësi për të nënshkruar me të. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Yamal shtatë vite më parë mbante dorën e Ramos para El Clasicos, tani e detyroi të shënojë autogol

Yamal shtatë vite më parë mbante dorën e Ramos para El Clasicos, tani e detyroi të shënojë autogol

La Liga
Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

La Liga
Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

La Liga
Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Ligat tjera
'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

La Liga
Barcelona mposht Sevillën fal një autogoli të Sergio Ramos, rrëmben pozitën e parë në La Liga

Barcelona mposht Sevillën fal një autogoli të Sergio Ramos, rrëmben pozitën e parë në La Liga

La Liga
Kalo në kategori