LAJMI I FUNDIT:

Drejtori sportiv i Koln, Keller: Paqarada mbrojtësi më i mirë i majtë në Bundesliga 2, nuk është çudi që gjysma e elitën e kërkojnë

Drejtori sportiv i Koln, Keller: Paqarada mbrojtësi më i mirë i majtë në Bundesliga 2, nuk është çudi që gjysma e elitën e kërkojnë

Leart Paqarada që luan te St Pauli, pritet të jetë transferimi i parë i Kolnit që luan në Bundesligën gjermane në verë, pasi këtë gjë e ka thënë vetë drejtori sportiv i klubit, Christian Keller.

Kicker shkruan se Koln dhe futbollisti 28-vjeçar janë pajtuar për një transferim gjatë afatit kalimtar veror, kur Paqarada të jetë futbollist i lirë.

Drejtori sportiv i Koelnit, Christian Keller 44-vjeçar, nuk e ka mohuar interesimin për Paqaradën dhe ka folur fjalë të mirë për lojtarin që e ka përfaqësuar Kosovën plot 24 herë.

“Mendoj se ai është mbrojtësi më i mirë i krahut të majtë në rangun e dytë të futbollit dhe do të ishte gjë e mirë nëse ai do të luante për ne”.

Reklama

“Ai ka luajtur me vazhdimësi të lartë për disa vjet dhe është lojtar shumë inteligjent. Ka nivel të lartë teknik të lojës dhe është shumë i sigurt në ndërtimin e lojës, edhe kur ka presion nga kundërshtari”.

“Ka zgjidhje dhe në të njëjtën kohë, rrezikon portën kundërshtare. Ka harkime të mira dhe është i rrezikshëm në goditjet e dënimit. Nuk është çudi ai po kërkohet nga gjysma e ekipeve të Bundesligës”, ka thënë Keller.

Koln duhet të përgatitet për fundin e karrierës të Jonas Hector, por kapiteni ende nuk ka vendosur për të ardhmen e tij. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Zlatan Ibrahimovic i ka urryer katër lojtarë gjatë karrierës së tij, njëri prej tyre ishte te PSG

Zlatan Ibrahimovic i ka urryer katër lojtarë gjatë karrierës së tij, njëri prej tyre ishte te PSG

Ligue 1
Shuma e parave, ora dhe vendi i duelit: Joshua - Franklin, gjithçka gati për meçin spektakolar

Shuma e parave, ora dhe vendi i duelit: Joshua - Franklin, gjithçka gati për meçin spektakolar

Boks
Çmenduria e PSG-së për kontratën e Messit - një çek mbi tavolinë

Çmenduria e PSG-së për kontratën e Messit - një çek mbi tavolinë

Ligue 1
Boehly ka gati listën për largime në verë - së paku gjashtë lojtarë i thonë lamtumirë Stamford Bridges

Boehly ka gati listën për largime në verë - së paku gjashtë lojtarë i thonë lamtumirë Stamford Bridges

Premier League
Deklarata e Xhakës lidhur me udhëtimin në Serbi

Deklarata e Xhakës lidhur me udhëtimin në Serbi

Përfaqësueset
Anthony Joshua arrin peshë rekorde para duelit me Jermaine Franklin

Anthony Joshua arrin peshë rekorde para duelit me Jermaine Franklin

Boks
Kalo në kategori