Drejtori i Napolit, Cristiano Giuntoli, konfirmon se Gennaro Gattuso ka rënë dakord për një kontratë të re me klubin.

Napoli po bën një sezon të mirë si në Serie A ashtu edhe në Ligës së Evropës.

Kjo ka bërë që Napoli të mendojë për vazhdimin e kontratës së trajnerit italian.

“Unë e di po shkëmbehen kontratat. Ne kemi arritur një marrëveshje dhe dokumentet janë hartuar këtë javë. Nuk mendoj se do të ketë ndonjë problem”.

“Dallimi mes Ancelotti dhe Gattusos? Ata janë personalitete të ndryshme, të dy profesionistë të mëdhenj”.

“Rino ka bërë karrierën e tij, ai ka besimin e tij. Në jetën e përditshme ai është pak më i rrëmbyer se Carlo, i cili ka siguri për shkak të përvojës së tij. Por kjo është çështje karakteri”, ka thënë Giuntoli. /Telegrafi/